PŘIJĎTE POBEJT

Až vyrazíte směr Krkonoše a budete mít plné zuby rozmarů letošního rozmarného léta, zplaveni vedrem nebo vykřehlí z klimošky, zarazte kousek za Hořicemi u cedule Dachovy (my místní říkáme však Dachova). Stojí to zato. Po pár krocích se ocitnete v jiném světě. Uprostřed lesa se vyloupne nádherná prvorepubliková plovárna, koupaliště se stylovými dřevěnými kabinami, písečnou pláží (tzv. slunečními lázněmi), brouzdalištěm, hřištěm, 2m skokánkem, tobogánem a oblíbeným dřevěným ostrůvkem uprostřed. Vstupné lidové (v budce sedí moje kámoška a ta sakra umí zamhouřit oko-mimochodem už jako děti jsme okýnko podlézaly, a to se platila prosím koruna!). Stánky s občerstvením a hlavně perfektní voda, prostá chloru, zato při trošce štěstí zahlédnete i čolka nebo mloka.

r

fg

Tady jsem prožila své lásky, tady mi tlouklo srdíčko (strachy, radostí?), když mě kluci potápěli, tady jsem poznala svého manžela, tady jsem učila plavat své děti, tady mě znovu a znovu okouzlí nenapodobitelná směs vůně lučního kvítí, skloněných stromů, čerstvě posekané trávy, vody, sluníčka a krémů na opalování.

Byla jsem u mnoha moří, jezer, přehrad, miluju svou rodnou Bečvu, ale to kouzlo, to jsem opravdu nikde jinde nepoznala. sonyczech.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Další s nostalgií mládí. Tyhle dřevěné prvorepublikové šatny bývaly i v Praze na Džbánu. Loni to tam rekonstruovali, tak nevím, zda to ještě platí. Musím to jít zjistit. Simona

Jaké je vaše nejoblíbenější koupání? Pište ještě zhruba dvě hodinky na adresu:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama