Srdce autora Petra Nikla, největší exponát z populární expozice ORBIS PICTUS, zapůjčil její majitel, občanské sdružení AUDABIAC (www.audabiac.cz), pro potřeby veřejné sbírky ve prospěch občanského sdružení Mamma HELP. Projekt Labyrint srdce se uskuteční v Městské knihovně v Praze, která je partnerem akce, v době od 18. prosince do 12. ledna 2008.

V srdci se skrývá řada dalších interaktivních překvapení – vodní varhany, orloj, niněra a další. Zejména pro rodiny s dětmi půjde o nevšední zážitek – svědčí o tom i fakt, že ORBIS PICTUS shlédlo letos v ČR už 114 000 návštěvníků a stejnému zájmu se výstava těšila také v Paříži a Benátkách.

Srdce tentokrát přinese radost nejen těm, kdo si rádi hrají a užívají fantazie, ale potěší také ženy, které bojují s rakovinou prsu. Výtěžek z této benefiční akce bude použit na provoz šesti Mamma HELP center v Praze, Brně, Hradci Králové, Přerově, Plzni a ve Zlíně. V těchto poradnách onkologické pacientky a jejich rodiny nacházejí bezplatnou pomoc, bezpečné zázemí, pochopení a samozřejmě také potřebné informace.

Labyrint srdce je otevřený v Městské knihovně na Mariánském náměstí v Praze 1 pro veřejnost denně kromě neděle a pondělí (a mimo vánočních svátků) v době od 9.00 do 20.00 hodin.

Byla už jste někdy na mamografu? Vyšetřujete si prsy sama, nebo to necháváte na gynekologovi? A nebo nic takového neděláte?

Reklama