Svoji ordinaci, detoxikační poradnu, provozuji již přes deset let. Jedna věc mi po celou tu dobu nejde z mysli: proč lidé do poradny docházejí s nejrůznějšími zdravotními problémy, ale ne s potížemi, spojenými se srdcem.
Jako by tyto obtíže ani nevnímali, nebo si je snad nechtěli připustit? Přitom na kardiovaskulární problémy, tedy infarkty a mozkové mrtvice, nebo na jejich následky každoročně umírá nejvíce lidí (dle demografických studií je to 51,1%). Jako by pacienti o okruhu srdce a potížích k němu se vážících nechtěli hovořit. A přitom detoxikace srdce metodou C.I.C. patří k těm z nejpříjemnějších, spolehlivě zabírajících a často provázených znatelnými úlevami v psychice pacienta a přílivem náhlé vitality.

Joalis

S čím je srdce spojováno?

Podle čínské medicíny a zákonů pentagramu lze všechny anatomické detaily člověka zařadit do jednoho z pěti základních okruhů. Tyto okruhy spolu souvisejí a vzájemně se ovlivňují. Srdce je pak vůdčím orgánem jednoho z těchto pěti orgánových okruhů.

Se srdcem je spojována atmosféra pravého léta, slunečných dní, atmosféra teplého klimatu, radosti a bezstarostnosti. Však také pocity, které souvisejí s radostí, podporují díky vegetativnímu nervovému systému činnost srdce a cév. Člověku, který je zamilovaný, tluče srdce jaksi zvláštně, jeho cévy se roztahují a celkově se mu dýchá nějak jinak - lépe. Srdce je tedy citovým orgánem lásky. O pacientovi, který přichází do poradny pesimistický a s chronickou neradostností - má pocit, že neustále v životě prohrává, je nemilován - můžeme bezpochyby říci, že si svůj kardiovaskulární systém, a tedy i srdce, neustále stresuje. Nepoužívá ho, jak by mohl.

K srdci se řadí další anatomické části: tenké střevo, tepny, tváře - stav pokožky, dlaně rukou. Patří k němu i vyjadřovací schopnost, tedy lidská řeč a její koordinace s lidskou myslí. Detoxikaci srdce potřebuje člověk, který nedokáže slovy přesně zformulovat svou myšlenku, nebo mu myšlenky plynou rychleji, než jsou jeho vyjadřovací schopnosti. A také jedinec, který při veřejném vystoupení trpí velkou trémou - červená se a není schopen promluvit. Systematickou očistou se člověk často jakoby zázrakem těchto pocitů zbavuje, což mu dovoluje s „čistým srdcem“ bezproblémově navazovat kontakty s lidmi a otevřeně s nimi sdílet své pocity.

Srdce potřebuje detoxikovat i člověk, kterému se obvykle bez příčiny mění nálada. Jemuž se stav spokojenosti, je-li vyrušen nějakou třeba i drobnou nepříjemností, mění v nespokojenost a neradost, a tak to jde stále dokola. Často právě detoxikace C.I.C. pomáhá k značnému zmírnění intenzity propadů v náladě. Nebo člověku umožní pochopit příčinu špatných nálad v průběhu denních událostí, které se mu pak v novém světle vnímání mohou jevit jako banální a nedůležité.

Na fyzické úrovni se po detoxikaci srdce a kardiovaskulárního systému zlepšuje okamžitý tělesný výkon při náhle zvýšené intenzitě pohybu, například při dobíhání autobusu nebo chůzi po schodech do vyšších pater. Člověk s toxiny v srdci se daleko dříve zadýchá a rychleji se mu roztluče srdce. Proto by očista srdce měla patřit, zvláště u starších lidí, k základním detoxikacím, přestože si o ni pacient při úvodních návštěvách v detoxikační poradně sám většinou výslovně neříká.

Základní toxiny ohrožující kardiovaskulární systém

Mezi nejčastěji toxiny patří toxiny mikrobiální. Jsou infekce z přechozených a nedoléčených nemocí, třeba obyčejné chřipky, jež jsou v organismu před působením imunitního systému po dlouhou dobu ukryty. Dále jsou to toxiny podrobně popisované v toxikologické odborné literatuře, například nejrůznější chemické látky nebo toxické kovy. Patří sem však také toxiny, jež lze bez nadsázky označit jako psychické. Jsou důsledkem nejrůznějších stresových situací, v nichž se každý z nás dennodenně nachází, a staví se k nim s menšími nebo většími důsledky na vlastní zdraví.

Postup detoxikace

Základními preparáty vhodnými pro detoxikaci kardiovaskulárního systému jako celku jsou zejména přípravky Joalis CorHelp, Joalis CorDren a Joalis Venaron. Mohou se brát současně. Lepší je však navštívit napřed některého akreditovaného detoxikačního poradce, který je schopen pomocí speciálního měřicího systému doporučit detoxikaci C.I.C. jedinci přímo na míru.

Krásné léto a mnoho zdraví a radosti při detoxikaci srdce přeje
Ing. Vladimír Jelínek


SEM Logo CIC metod a kontakty

Svého terapeuta naleznete ve všech krajích. Informace na www.joalis.cz nebo na tel: 383 321 741
Economy Class Company s.r.o.,
Na Výhledech 1234/8, Praha 10, www.joalis.cz, tel.: 274 781 415, e-mail: eccpraha@joalis.cz
Expediční centrum, U Řepické zastávky 1293, Strakonice, tel.: 383 321 741, e-mail: ecc@joalis.cz
Body Centrum, Vodní 16, Brno, tel.: 545 241 303, info@bodycentrum.cz

 

Reklama