V Srbsku se řeší celorepublikový problém, který zemi rozdělil na dvě poloviny. Jedna je se svou vítězkou Miss Srbsko Jelenou Markovičovou spokojena, druhá se bouří a vyzývá ji, aby svou korunku dobrovolně vrátila.

Podle mediálního bleskového průzkumu vyšlo ale najevo, že 75 % lidí z pětitisícového vzorku odpovědělo, že by Markovičová měla korunku vrátit. Podobně dopadl i telefonický průzkum, kterého se zúčastnilo 200 lidí. Téměř 170 z nich mělo stejný názor jako čtenáři.

„Jelena byla dva dny po finále hostem televizní show na TV Pink a po odvysílání jsme s kolegy došli k názoru, že nemůže být miss. Možná není ani tak škaredá, ale není fotogenická, a když se směje, tak je v křeči,“ řekl médiím šéfredaktor Dragan Vučičevič.

j

S jeho názorem souhlasí i přední srbský automobilový závodník Andrej Kulundžič, který pro ostrá slova nešel daleko. „Pořadatelé Miss Srbska nám zase udělali ostudu. Nevím, jací lidé krásky vybírají, ale už léta se stydím za dívky, které vyhrávají. Všichni říkají, že máme nejhezčí ženy na světě, ale tomu stejnému světu ukazujeme něco, co s krásou nemá nic společného.“

„Korunku vrátím až ve chvíli, kdy mi skončí kralování. Ani guvernér Kalifornie nepustí svou funkci, dokud mu neskončí. Tedy pokud se nedopustí chyb. Já se jich nedopustila,“ vzkázala Miss Srbsko Jelena Markovičová.

Šéfka soutěže však za letošní vítězkou stojí. Oponuje argumenty, že o vítězce rozhodují profesionálové. „Všichni členové poroty, kteří se pyšní svými funkcemi a tituly, jsou těmi nejlepšími, kdo mohl o vítězce rozhodnout, proto je potřeba jejich vůli respektovat. Je mi líto, že Jelena nemá velká prsa, jak by si Srbové i redaktoři Pressu přáli, ale to nejsou parametry, podle kterých novou miss vybíráme. Jelena je chytrá, moudrá i hezká a v její úspěch věří,“ řekla šéfka Miss Srbsko Vesna Jugovičová deníku Press.

Líbí se vám srbská miss? Měla by vrátit korunku?

Reklama