Prvních pár měsíců pro něj byla prostě Hana, postupně přešel na Hanku a momentálně ji oslovuje zdrobnělinou Haničko, což jí není zrovna příjemné. Hana se ovšem bojí šéfa upozornit na to, co jí vadí. Nepříjemné rozhovory ji stresují a navíc se obává, že by mohla přijít o práci.
5ce523e16d359obrazek.png

„Haničko mi neříká ani můj manžel, protože to nemám ráda. Navíc si nemůžu pomoct, ale když to pronese můj nadřízený, zní to trochu oplzle,“ svěřuje se Hana.

Pondělní okénko

Zdrobnělinami to ale nekončí. Další šéfovou specialitou jsou podle Hany oplzlé vtipy. „Každý týden přijde s něčím novým. Opře se o okraj mého stolu a spustí, co si naposledy přečetl. Říká tomu pondělní okénko pro rozveselení. V 90 % jde o vtipy se sexuální tematikou. Mužští kolegové se popadají smíchy za břicho, a my ženy se jen rozpačitě usmíváme,“ říká Hana.

Narážky na vzhled

Její šéf také nepromešká žádnou příležitost k fyzickému kontaktu. Na denním pořádku je poplácávání po zádech a letmé dotyky při pouštění do dveří. Od komentářů nebývá osvobozeno ani oblečení, které Hana nosí. „Mám větší poprsí, které se snažím spíše schovávat. Šéf trousí narážky typu, když to máš, tak to ukaž. Asi by mě rád viděl v minisukni a s výstřihem až na pupík,“ vypráví Hana.

Je pro smích

Hana není naštěstí jediným předmětem jeho zájmu. Podobně se chová i k dalším jejím kolegyním. „Myslí si, že je alfa samec, ale přitom má pleš a bříško. V kanceláři mu visí kalendář s krásnými a spoře oděnými dívkami, o kterých se mu může leda zdát. S kolegyněmi nám přijde spíš směšný. Uvažujeme o tom, že za ním společně zajdeme a vysvětlíme mu, co nám vadí. Problém je, že některým jeho chování snad dokonce lichotí,“ uzavírá Hana.

Přečtěte si také:

Reklama