Zdroj foto: Shutterstock
Zní to sice možná jako pohádka, ale věřte, že se jedná jen o velice účinného pomocníka, kterému se přezdívá tekutá žehlička. Dokážete si ho ze dvou hlavních ingrediencí připravit doma sami a budete ho tak mít po ruce vždy, když bude třeba. Výroba tohoto spreje je neuvěřitelně snadná a vyžaduje pouhé dvě hlavní ingredience, které pravděpodobně už doma máte. Jsou jimi čirý alkohol a obyčejný bílý ocet. Pro příjemnější vůni můžete přidat ještě pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. S tímto konkrétním postupem přišla influencerka z instagramového profilu @perfekcionistkaeliska, která často sdílí příspěvky s radami týkajícími se ekologického uklízení.
Do rozprašovače nejprve přidáte jeden panák bílého octa, k němu pak přidáte další panák čirého alkoholu, deset kapek kvalitního esenciálního oleje a 250 ml převařené vody. Pak už stačí jen směs protřepat a použít.
Použití je stejně jednoduché jako výroba. Pomačkaný oděv položte na rovnou plochu nebo jej zavěste na ramínko. Ze vzdálenosti asi 20 až 30 centimetrů na něj rovnoměrně nastříkejte připravený roztok tak, aby byl mírně vlhký, ale ne mokrý. Poté rukou látku jemně uhlaďte a natáhněte v místech, kde jsou záhyby nejvíce patrné. Nakonec nechte oděv uschnout na vzduchu. Během schnutí by se měly drobné pomačkání a záhyby postupně vytratit.
Tento domácí sprej není sice náhradou za klasickou žehličku na silně pomačkané prádlo, ale je skvělým pomocníkem v nouzi, kdy potřebujete rychle vyhladit lehké záhyby a osvěžit oblečení.
Zdroj info: Autorka článku, instagramový profil @perfekcionistkaeliska
Nový komentář
Komentáře
Možná na bílé věci,ale barevné oblečení bych asi neriskovala.
Tak já nemám doma ani bílý ocet, ani čirý alkohol, pokud se nepočítá gin, a tím bych na tohle neplýtvala. Celkově mi přijde jako jednodušší a rychlejší varianta něco přejet zběžně žehličkou, než míchat ingredience, protřepávat a pak to stříkat na oděv, který bude následně vlhký, a pracně uhlazovat záhyby rukama. To nemluvím o tom, co píše Odeta - co to udělá s oblečením? Nezůstanou tam fleky? Neodbarví to ten ocet? Vyzkoušel to někdo jiný kromě té influencerky, co to propaguje? S jakým výsledkem? Nebo je to jen další "vychytávka", která dobře vypadá na sestříhaném videu, ale v praxi je to nepoužitelné a nefunguje? Toho jsou plné internety.
Nic proti, ale než to uschne mám pomačkaný oděv vyžehlený žehličkou. A když bych teda neměla k dispozici žehličku tak nemám ani ten rozprašovač. Vím, že je bílý ocet jemnější, ale co na něj říkají barvy toho textilu?