Nedávno jsem si četl článek v jednom realitním magazínu, kde jeho autor vysvětloval, že sprchový kout v ložnici je dnes stále častější. Ta informace mě zaujala, neb jsem nikdy nic podobného neviděl. Proto jsem kontaktoval architektku Luciu Levkančovou, abych se dozvěděl víc...

shower in bedroom

Uvažujete nad přestavbou bytu, či si chcete pořídit bydlení nové? Jak jsem se dočetl v jednom realitním magazínu, jsou v rekonstruovaných či nových bytech a domech stále častější sprchové kouty v ložnicích jako tak zvané solitéry. Umožnily to údajně moderní digitální technologie potisku kachliček, které nyní mohou imitovat jakýkoli materiál a vypadat v prostředí ložnice zcela přirozeně. U architektky Lucii Levkaničové jsem zjišťoval podrobnější informace...

Setkala jste se s umisťováním sprchového koutu do ložnice?
Několikrát jsme to dělali, dokonce jsme už dávali do ložnice i celou koupelnu s vanou.

Jak je to časté?
Časté to není, spíše se jedná o luxusnější projekty. Běžný zákazník nemá tolik prostoru v ložnici, aby takové řešení bylo možné.

shower in bedroom

Jde opravdu jen o luxus, nebo je takové řešení možné například v malých bytech, do kterých by se jinak koupelna nevešla, nebo byla jak pro panenku?
Řešit menší byt takhle lze za předpokladu, že byt užívají jenom osoby, které užívají danou ložnici. Není praktické, aby třeba děti chodily do koupelny přes ložnici rodičů.

Jinými slovy je to vhodné jen pro jednotlivce, maximálně pro pár. Zajímalo by mě ještě, jestli je realizace takového zadání těžká? Mají klienti na „koupelnu“ v ložnici nějaké speciální požadavky, týkající se materiálů a vzhledu?
Speciální požadavky nemají, ale pokud se v původním projektu s tímto řešením nepočítá, může být problém se zapojením vody a odpadu.

Řeší se nějak speciálně vlhkost místnosti?
Když je to přímo v ložnici, tak jsem vlkost nijak speciálně neřešila. Počítá se s přirozeným odvětráním oknem. Navazuje-li na ložnici koupelna, má svůj vlastní ventilátor.

shower in bedroom

Vy sama, dala byste si sprchu nebo vanu do ložnice?
Spíš celou koupelnu, která by navazovala na ložnici - je to praktické, pokud má člověk dostatek prostoru.

LevkanicovaVIZITKA

Ing. Lucia Levkaničová
Interiérový architekt

A co vy, milé čtenářky, líbil by se vám sprchový kout, vana nebo celá koupelna v ložnici?

Čtěte také...

Reklama