Zdá se, že se blýská na lepší časy. Na trh vstupují noví operátoři a cenová politika těch stávajících začíná pomalu reagovat. Komunikace se tak významně zlevňuje a to nejen u mobilních operátorů. Ušetřit se dá také při volání z domova. Pevná linka má i dnes co nabídnout a postupně se vrací do obliby.

giga5

Jak optimálně stanovit výši telefonního tarifu teď nechme stranou. Pro koncovou cenu volání je neméně důležitá také správná volba telefonního aparátu. Pevná linka s VoIP technologií sice stojí víc než běžný telefon, nicméně z dlouhodobého hlediska se vyplatí. Cenu telefonních hovorů díky internetovému volání může podle střídmých odhadů snížit až o 30 - 50 %. V závislosti na rozdílu mezi výchozím a novým tarifem je možné ušetřit ještě více.

Kvalita přenosu hlasu u domácí VoIP je přitom téměř shodná s kvalitou klasické pevné telefonie a je citelně lepší než kvalita hovorů v mobilních GSM sítích.

Každý uživatel si může vybrat, jaký způsob volání si v daném okamžiku zvolí. Většina modelů totiž v sobě integruje pevnou linku s VoIP technologií.

Pro přechod na VoIP nepotřebujete nic víc než vysokorychlostní internet a správný telefon. Německý Gigaset, který stojí ve vývoji moderních technologii pro pevnou linku na evropské špici, má v nabídce hned několik modelů telefonů pro internetové volání.

telDomácí bezdrátový telefon pro hovory přes pevnou linku a internet

Model A510 IP nabízí dva způsoby, jak volat přátelům a rodině.

Pouhým stisknutím tlačítka můžete přepínat mezi voláním přes internet a pevnou linku. To, že je váš počítat právě vypnutý, vás trápit nemusí. Za předpokladu, že osoba, které voláte má také VoIP telefon, můžete telefonovat kdykoli, dlouze a téměř zadarmo.

  • Telefon přes VoIP i pevnou linku až se 3 hovory zároveň
  • HD zvuk u VoIP hovorů
  • Pohodlné hovory handsfree
  • Přístup k základním informačním službám online
  • víceRozšiřitelný systém pro více linek / více uživatelů
  • Adresář až na 150 záznamů
  • Energeticky úsporná ECO DECT

Doporučená cena: 1 580,- Kč

Zapojte se do soutěže o telefon Gigaset Model A510 IP ZDE