Alespoň já to tvrdím. Která z vás nepoužívá make-up a má přitom krásně sjednocenou pleť? Vy? Tak to vám opravdu závidím. Dnes už mi fakt nezáleží ani tak na řasenkách, všelijakých stínech a rtěnkách, jako na dobře vypadající pleti. Dá to ale čím dál tím větší fušku.

Dlouho mi trvalo, než jsem si našla ten správný make-up. Vyzkoušela jsem jich spoustu, ale poslední dobou jsem zakotvila u True Match od L'Oréal, je to skvělý kompromis mezi krycím a tekutým make-upem a navíc vydrží celý den.
Říká se sice, že by se měl používat odstín o tón světlejší, než je pleť, ale vyzkoušela jsem lehce zlatavější barvu a už u ní zůstala.

Od make-upu chci, aby působil jako druhá kůže, proto volím raději tekutý. Je pravda, že zase toho tolik nezakryje, ale na sjednocení pleti stačí. Nikdo přece nemusí vědět a hlavně vidět, že jsem nalíčená, ne? 
Zrovna včera jsem potkala dámu, která měla vyloženě ohraničenou prasátkově růžovou masku, vyrvané obočí, místo něj namalovanou jednolitou čáru černou tužkou a hnědou konturu na rtech. Už jsem si myslela, že to vymizelo, ale omyl.

S přibývajícími léty bychom se měly vracet k přirozenosti a ubírat barviček. Tmavé kontury a matné intenzivní barvy nevypadají dobře a zbytečně

„zestařují".

Kdybych se dnes namalovala jako před deseti lety, mohla bych se postavit rovnou ke kolotoči. Dřív jsem třeba nevylezla bez rtěnky, dnes se neobejdu bez korektoru pod oči a tvářenky.

Na závěr vám prozradím jeden trik Sophie Loren. Nenatírejte si úplně celý obličej, ale jenom některé partie, budete vypadat mnohem přirozeněji. Podmínkou je dokonalé rozetření do ztracena. Já třeba vynechávám místo pod očima až po lícní kosti. Tam mám totiž pihy a bylo by mi líto je zatřít. Vidíte, jak se časy mění? Jako pubeťačka jsem je maskovala o sto šest a teď, když pomalu mizí, bych je nejraději zdůrazňovala.
Člověk si holt váží až hodnot, které odchází.

A co vy, milé ženy-in?
Jaký používáte make-up?
Tekutý, krycí, pěnový, rozjasňující nebo pudrový?
Nebo patříte opravdu mezi ty šťastné a nepotřebujete žádný?
Napište nám.