V poslední době stále více roste zájem o potravinářské výrobky, které obsahují probiotika – živé mikroorganismy s příznivým vlivem na zdravotní stav člověka. Pravidelná konzumace probiotických mléčných výrobků pomáhá zlepšovat zažívací potíže a zažívání celkově reguluje. Právě pozitivní vliv probiotik na střevní mikroflóru má velký význam při udržení celkového zdraví člověka.

 

Náš organismus je v současnosti stále více zatěžován nepříznivými vlivy okolního prostředí. Zdá se, že probiotika, resp. mléčné výrobky obsahující probiotickou kulturu, mohou organismu pomoci se s těmito vlivy vypořádat. Probiotika jsou proto předmětem současného zájmu řady studií. V lidské společnosti stále přibývá alergických onemocnění i celkových poruch imunity.

A právě v této oblasti mohou mít probiotika svůj zvláštní význam.

 

„Střevní mikroflóra v lidském těle je mnohem důležitější, než se lidé i lékaři domnívají. V budoucnu je pravděpodobné, že se podaří ovlivněním střevní mikroflóry probiotiky nahradit v mnohých případech léčbu chemickými látkami,“ říká o roli probiotik doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D. z 2. interní kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze.

 

Aby mohl být výrobek označen jako probiotický, musí obsahovat dostatek specifických živých probiotických mikroorganismů, které až do konce doby trvanlivosti tohoto výrobku prospěšně působí na zdraví člověka.

Dobrým příkladem probiotické potraviny je mléčný výrobek společnosti Danone – Activia®.

 

Activia® je mléčný probiotický výrobek obsahující kromě běžných jogurtových kultur (Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus) i unikátní živou kulturu Bifidus Essensis®, která má příznivý vliv na zažívání a nevyskytuje se v žádném jiném běžném jogurtu.

Studie provedená ve spolupráci s Ústavem preventivního lékařství Masarykovy univerzity v Brně prokázala, že 84 % spotřebitelů trpících zažívacími potížemi mělo při každodenní konzumaci Activie zažívání do 15 dní opět regulované.

 

Právě teď přichází společnost Danone na český trh hned s několika novými vynikajícími ovocnými příchutěmi v řadě probiotických jogurtů Activia: Fík, Švestka, Kiwi & Ananas. Vybrané druhy ovoce mají příznivé účinky na zažívání, jsou bohaté na vlákninu i vitaminy.

 

Proč Danone vybralo právě tyto druhy ovoce?

 

  • Sušené fíky jsou jedním z nejlepších zdrojů vlákniny a také mají výborné účinky proti zácpě.
  • Kiwi obsahuje čtyřikrát tolik vlákniny než jeden velký kus celerové natě. Je také významným zdrojem vitaminu E.
  • Ananas se doporučuje konzumovat zejména při žaludečně-střevních, jaterních a ledvinových onemocněních. Má vysoký obsah vitaminu B1.
  • Sušené švestky jsou účinným prostředkem proti zácpě a jsou také dobrým zdrojem karotenu, vitaminu B1, B2, B6 a niacinu.

 

Activia vláknina

 

Další novinkou společnosti Danone je Activia Jablko & Cereálie v řadě Activia Vláknina.
Activia Jablko & Cereálie v sobě zahrnuje hned několik složek, které působí příznivě na Vaše zažívání. Vedle unikátní živé kultury Bifidus Essensis totiž obsahuje i tolik důležitou vlákninu. Ta je obsažena nejen v cereáliích, ale také v ovoci.

 

  • Jablko je bohaté na pektin (rozpustnou vlákninu) a vitamin C, zatímco vinná a jablečná kyselina v něm obsažená pomáhá stabilizovat zažívání.
  • Cereálie jsou výborným zdrojem rozpustné i nerozpustné vlákniny a z trávicího systému odstraňují škodlivé látky.

 

Nové příchutě Activia jsou nejen zdravé, ale navíc skvěle chutnají. Stačí si jen vybrat svou oblíbenou příchuť a tím se zbavit problémů se zažíváním!

Reklama