lactacydJak ukazují nejnovější studie, až 75 % žen mělo někdy v životě problém v intimních partiích. Projevy těchto obtíží jako svědění, výtok či nepříjemný pach velmi znepříjemňují život. K tomuto narušení přirozeného vaginálního prostředí může dojít i v období menstruace, menopauzy, také při užívání antibiotik či hormonální antikoncepce, nebo při pohlavním styku bez kondomu. Dalším významným negativním faktorem může být i stále častější nošení spodního prádla ze syntetických materiálů, používání parfemovaných mýdel, pěnových koupelí, návštěva veřejných bazénů, sauny nebo i koupání ve volné přírodě v nečistých rybnících. Proto je důležité dbát o osobní hygienu, a to nejen o její četnost, kdy by při různých gynekologických obtížích měla být hygiena intimních partií zvýšená, tedy i častější než obvykle, ale i kvalitu použitých hygienických prostředků.

lactacydChceme vám proto představit přípravek Lactacyd Femina Plus, emulzi, která byla speciálně vyvinuta pro intimní hygienu, pro období, kdy je narušeno vaše přirozené vaginální prostředí. Díky své nízké hodnotě pH pomáhá chránit a vyrovnávat hodnotu pH v oblasti intimních partií.

Přirozené vaginální prostředí je kyselé. Snížení této kyselosti umožňuje růst organismům, které mohou vyvolat zánět se všemi nepříjemnými příznaky a následky. Kyselost na poševních sliznicích je za normálního stavu v rozmezí pH 3,5–4,5 a je dána hladinou kyseliny mléčné. Lactacyd Femina Plus je vyvinut tak, aby svým složením napomáhal obnově narušeného vaginálního prostředí. Jeho pH je 3,5, tedy nízké, tudíž se do místa aplikace dostává větší množství kyseliny mléčné, která obnovuje kyselé prostředí a tím napomáhá ochraně proti škodlivým organismům.

lactacyd„Pokud chce žena co nejméně zasáhnout do rovnovážného stavu v pochvě, měla by používat takové mycí prostředky, které buď co nejméně mění kyselost poševního prostředí, nebo ještě lépe, které jsou zvýšeným obsahem kyseliny mléčné  samy  kyselé,“ říká MUDr. Jaroslav Kudlík, primář Gynekologicko-porodnické kliniky VFN v Praze. „Gynekologické obtíže mohou například narušit normální kvalitu sexuálního života ženy na delší dobu, a to může druhotně vést i k narušení vztahů partnerských. Proto je důležité i zdánlivě jednoduchou činnost, jako je osobní hygiena, vykonávat správně.“

Nejen v nastávajícím období dovolených, ale vlastně celoročně by ženy měly dbát o správnou hygienu svých intimních partií a samozřejmě volit vhodný mycí prostředek respektující přirozené vaginální prostředí. Pro běžnou hygienu je určen Lactacyd ve třech praktických formách: emulze, pěna a kapesníčky. Při nutné zvýšené hygieně je vhodná emulze Lactacyd Femina Plus, která je k dostání v lékárnách a obchodních řetězcích ve 200ml balení za doporučenou cenu 129 Kč.

Pokud se ještě nyní chystáte na exotickou dovolenou, kam si zabalíte spoustu užitečných věcí: kromě své běžné kosmetiky na vlasy, obličej, zuby, tělo, nezapomenete na kůži, na jejíž ochranu si pořídíte kvalitní opalovací krém, možná ochráníte organismus i speciálním očkováním proti exotickým nemocem. Nezapomeňte také na svou intimní partii - vezměte si s sebou Lactacyd Femina Plus.

Reklama