Jeho brýle mě fascinují. Vždycky, když přijdu do optiky, jsou obroučky od tohoto designéra první, po kterých sáhnu. Přitahují mne svou extravagancí a originalitou. Jenomže pak se podívám na cenovku a zase je zklamaně vrátím. Až jednou budu mít pár tisíc nazbyt

Optik Filip Žilka pozval na oficiální představení nového interiéru své optiky jednu z největších autorit průmyslového designu – Alaina Mikliho, který hostům prezentoval aktuální kolekci nazvanou IMANY.

m

Bývalá topmodelka a zpěvačka IMANY se stala múzou Alaina Mikliho, který se její charisma snažil zachytit v limitované kolekci brýlí nesoucí její jméno. Paleta barev a vzorů je odkazem ke zpěvaččinu exotickému původu, při tvorbě byl použit mix indonéských, holandských a východoafrických technik. Zajímavým detailem je šátek, který je integrovanou součástí obrouček brýlí a reprezentuje oblíbený doplněk IMANY – turban.

m

Tým Žilka Optik Studia s Janou Plodkovou a Alainem Miklim (ve žluté košili)

Alain Mikli kromě nové kolekce do Prahy přivezl několik historických modelů ze své autorské designérské dílny, které se nikdy nedostaly do distribuce. Umělecká díla v podobě extravagantních brýlí budou v optice ŽILKA OPTIK STUDIO dostupná ještě několik týdnů po Mikliho návštěvě.

Reklama