Každý typ pleti vyžaduje péči. Kosmetika vhodná například pro suchou pokožku, ale nemusí vyhovovat mastnější pleti a naopak. Ve všech případech je však základem správné odličování a čištění. Toho je možné dosáhnout s výrobky řady Bel od HARTMANN-RICO.

Bel peeling lotion pads.jpgČinnost mazových žláz a velikost pórů určují typ pleti. Ten se dá snadno zjistit na základě jednoduchého testu, který je nejvhodnější provádět ráno, zhruba 2 hodiny po důkladném vyčištění a osušení pleti. Na nos, tváře a čelo přiložíme jemný papírový ubrousek a poté na něj přitlačíme prsty. Pokud se ubrousek na několika místech silně leskne, jedná se o mastnou pleť. Měla by se pravidelně odličovat pleťovým mlékem, čistit pleťovou vodou nebo různými emulzemi. Důležitý je také peeling, například ve formě vlhkých peelingových tamponů Bel Peeling Lotion Pads s jojobou od výrobce HARTMANN-RICO. Tampony obsahují pleťovou emulzi a jsou poseté drobnými peelingovými perličkami. Ty čistí pleť obzvláště důkladně a odstraňují odumřelou pokožku. Pro mastnější pleť jsou vhodné také z toho důvodu, že jojoba vyrovnává pH kůže, pomáhá při drobných kožních chybách, jako popraskaná pokožka či jizvičky. Peeling se nedoporučuje používat na pleť se zánětlivým výskytem akné, pomáhá však problematické pleti s černými tečkami.

Doporučená cena Bel peelingových tamponů je 74,90 Kč

tampony1Mastnou pleť se v žádném případě nedoporučuje vysušovat. Velice vhodné jsou proto výrobky z řady Bel s Aloe Vera. Vlhké tampony Bel Lotion Pads pleť nejen čistí, osvěžují a hydratují, ale také léčí. Kromě výtažků z Aloe vera jsou vatové tampony napuštěné jemnou odličovací emulzí s neutrálním pH na bázi pleťového mléka a tonika, která nedráždí pleť. Pleť je tak vyčištěná a hydratovaná zároveň. Tampony Bel Lotion Pads jsou balené po 30 kusech v praktických plastových krabičkách, které zaručují jejich odolnost vůči vysychání.

Jejich doporučená cena je 77 Kč.

tampony2Suchá pleť nezanechá na konci testu s ubrouskem žádné stopy. Je velmi jemná a není proto tolik chráněná proti vnějším vlivům. Často a rychle je podrážděná. K čištění suché pleti jsou vhodná pleťová mléka a krémová nebo olejová odličovadla. Ženám se suchou pletí mohou vyhovovat například odličovací tampony Bel BIO, které se vyrábí z certifikované bio bavlny. Jsou prodyšné, měkké a bio bavlna je podle dermatologů nejvhodnější zejména pro citlivou pokožku.

Výrobky Bel BIO můžete zakoupit v balení po 70 kusech za doporučenou cenu 39,90 Kč.

tampony3Pokud je ubrousek, který jsme přiložily na obličej v oblasti tváří suchý, ale na místě brady, nosu a čela mastnější, jde o normální pleť. Přestože by si normální pleť přála asi každá žena, je potřeba o ni pečovat, aby zůstala co nejdéle mladistvá a svěží. K tomu mohou pomoci Bel Lotion Pads s mořskými minerály.

Vatové tampony jsou navlhčené jemnou odličovací emulzí s neutrálním pH typu olej ve vodě. Osvěžují a vitalizují pleť díky obsahu mořských minerálů.  Tampony pleť čistí a hydratují, neobsahují alkohol, který by pleť vysušil. Jsou balené po 30 kusech v  plastových uzavíratelných krabičkách, které zabraňují vysychání.

Bel Lotion Pads s mořskými minerály jsou k dostání za doporučenou cenu 77 Kč.

tampony4Podobným typem jako normální pleť by se mohla zdát pleť smíšená. Jde ale o zcela jiný případ. Oblast tváří je suchá, brada, nos a čelo jsou velmi mastné. Této oblasti se někdy říká také T zóna. Podle dermatologů se jedná o nejčastější typ pleti, který je ale také velmi náročný na ošetření. Obzvláště důležité je pro smíšenou pleť čištění a správná hydratace. K odličování i čištění pleti skvěle poslouží odličovací tampony Bel Premium. Obsahují Aloe vera a Panhtenol, takže umožní šetrné a přitom důkladné odličování.

Jejich doporučená cena je 29 korun.

tycinkyAť už máte pleť jakoukoliv, rozhodně byste neměly zapomínat také na správné a dokonalé odličování očí. Do některých těžko přístupných míst se totiž vatové tampony tak snadno nedostanou. Zejména v jemném a citlivém okolí řas tak často zůstávají stopy po řasence, tužce na oči nebo stínech. Olejové vatové tyčinky s mikrovláknem Bel Premium slouží ke korekci makeupu, ale mohou posloužit také při důkladném odličování očí.

Tyčinky jsou v praktickém uzavíratelném balení navlhčené jemnou emulzí a můžete je sehnat ve vybraných řetězcích drogerií za doporučenou cenu 29,90 Kč.

Reklama