Máme tady vyhodnocení páteční soutěžní otázky, týkající se jednoho nádherného místa kousek za Prahou.

Milé Ženy-in, je vidět, že opravdu máte smysl pro humor, neboť když jsem se v pátek ptala na název našeho oblíbeného místa, kde jsme se s dětmi pravidelně zastavovali při návratu domů do Prahy, padaly i takové odpovědi jako: pergola na naší zahradě :) pražský Hrad či dokonce zahraniční oblasti jako Sasko, Řecko či Švýcarsko.

No, první čtenářka by z našich pravidelných návštěv u ní pod pergolou asi moc nadšená nebyla, pražský Hrad dětem stačil jednou, dvakrát a dost, a tak bohatí, abychom se téměř týden co týden vraceli ze zahraničí, to opravdu nejsme :))

Nicméně zmiňované perličky mě pobavily, ale správný název je samozřejmě jiný.
Většina uhodla správně. Jedná se o náš český „Grand Canyon“, vápencoý lom zvaný 

Velká Amerika.
(uznávám i odpověď Česká Amerika nebo jen Amerika)

Amerika

A kdo z vás na tomto nádherném místě ještě nebyl, zde malé turistické info.
Jen pár desítek kilometrů od Prahy, u obce Mořina v  Českém krasu, poblíž hradu Karlštejn najdete „český Grand Canyon“. Právě tak se přezdívá vápencovému lomu Velká Amerika, který je částečně zatopen a svou monumentálností připomíná americký kaňon. Lom je hluboký 80 metrů a na jeho dně se nachází dvě navzájem propojená jezírka s průzračnou vodou a hloubkou okolo 10 metrů. Ty zejména v létě lákají ke koupání. Bohužel brána do lomu je trvale zavřená a tak i přes přísný zákaz řada lidí slézá po skalách na dno Velké Ameriky, což je poměrně nebezpečné a nelze doporučit. Zato bez obav si můžete hluboký kaňon prohlédnout z nově vybudované vyhlídkové terasy, či s trochou opatrnosti po pěšinách vedoucích kolem Velké Ameriky. Pohled je to velmi impozantní. Hned za Velkou Amerikou se můžete podívat také na menší lom Mexiko. Do Velké Ameriky se za 45 minut dostanete autobusovou linkou 311 z Prahy-Zličína. Pokud se sem vydáte autem, v okolí je zákaz parkování, a tak je třeba zajet přímo k lomu na malé parkoviště. Vjezd na parkoviště je ohraničen balvany.

Přeji šťastnou cestu, krásný výhled, nezapomenutelný zážitek – a samozřejmě gratuluji všem, které odpověděly správně. Dostávají se do závěrečného slosování o dva balíčky přírodní bylinné kosmetiky RYOR...

ryor - levanduleryor q10

  • Balíček RYOR levandule obsahuje tělové mléko a sprchový gel.
  • Balíček RYOR koenzym Q10 obsahuje denní krém s UV filtry, noční krém a tělové mléko.

Tato hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 12.3.2012 do 12.4.2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 5 hádanek, zařadíte se do slosování o balíček RYOR levandule. Pokud odpovíte správně alespoň na 9 hádanek, zařadíte se také do slosování o balíček RYOR koenzym Q10.

Abyste mohla soutěžit, musíte být registrovaná a aktuálně přihlášená čtenářka. Též musíte mít vyplněné ve svém profilu údaje nutné k soutěžím.

Hezký začátek týdne
Saša

Reklama