V pátek jsem se ptala na názvy tří filmů, v nichž se to vzhledem k dennímu tématu, hemžilo pověrami, mýty a bájemi. Zde je správná odpověď.

Holky, výhra - nevýhra, erotika - neerotika, jak já říkám, jde o dobrý pocit ze soutěžení a také z toho, jak jste bystré a chytré. A k tomu ještě filmového umění znalé, neboť převážná většina jste odpověděly správně.

Zde je důkaz.

Film č. 1.

V prvním filmovém díle, které bylo zfilmováno na základě povídky naší slavné české spisovatelky, byli vesničané ochotni uvěřit čemukoliv. A díky bludům a pověrám tak málem uhořela i jedna krásná dívka, kterou ztvárnila překrásná brněnská herečka. Ještěže zasáhl myslivec.

Tak to by snad byla doslova školácká ostuda nevědět, že se jedná o filmové zpracování literárního díla Boženy Němcové - DIVÁ BÁRA

bara

a ta překrásná herečka nebyl nikdo jiný, než Vlasta Fialová

Film č. 2.

Druhý film svého času trhal rekordy v návštěvnosti. Je plný bájí, mýtů a „soubojů“. Velmi stručný obsah: Princeznu připoutali ke skále, protože byla prokleta hněvem Bohyně HÉRY, která se urazila, když matka princezny prohlásila, že její dcera je krásnější. A ze skály vystoupil KRAKEN, který však při pohledu na HLAVU MEDUSY zkameněl a princezna byla zachráněna.

Tak to byla spíše otázka pro pamětníky, ale myslím si, že nebyla těžká, a jak čtenářka Ivásek bystře poznamenala, podle skryté nápovědy ve třetí větě „soubojů“ se dalo lehce odvodit, že jde o film
SOUBOJ TITÁNů

souboj

Souboj titánů

Film č. 3.

Velmi podařený upíří film, opět ze zahraničí. Děj filmu začíná v současnosti a jde v linii zpětně do minulosti. Je tak působivý, že tomu člověk téměř uvěří. Hlavní role si střihli dvě americké hvězdy: jeden je manželem Angeliny Jolie a druhý Katie Holmes. Pokud vyluštíte jména, upíří film už  bude hračka.

Tak tady jsem se musela zasmát u sobotních zpráv, kde jsem se dozvěděla, že Angelina Jolie a Brad Pitt se budou opravdu brát. Já je sezdala už den předem, asi fakt nějaké ty předvídatelné schopnosti mám.:)
Každopádně od jména Brad Pitt a Tom Cruise (manžel Katie Holmes) se dalo odvodit, jak nazvala čtenářka řínka, pohádka pro dospělé, ale já říkám mysteriózní horor
-
INTERVIEW S UPÍREM

interview

Brad Pitt a Tom Cruise / Interview s upírem

Dneska žádné čtenářské perličky nemám, poněvadž drtivá většina jste odpověděly správně!
Takže téměř všem GRATULUJI, dostáváte se do závěrečného slosování o ....
a však vy už víte o co :)

Pěkný začátek týdne a já jdu zase vymýšlet další soutěž na zítřek.
Sakriš, co dát, aby to nebylo tak jednoduché :-(
Saša

Reklama