Katka z blogu www.mama-live.cz

Modelína Play-Doh Shape & Learn: Čísla a počítání


Nový modelínový set dostala Barunka a svůj první, opravdu klučicí, dostal i Jeník. 
Čísla a počítání jsou ideální kreativní set pro „předškolačku“ pětiletou Barunku. Mě vůbec mile překvapilo, že Play-Doh má v nabídce i edukativní sety a není třeba z modelíny stále něco vařit, péct, smažit nebo vrtat :-D V edici Shape & Learn najdete sety Barvy a Tvary, Čísla a Počítání, Textury a Nástroje. My se „učíme“ čísla, nebudu tvrdit, že počítáme. Barunka sice umí počítat, ale čísla neumí, nepozná žádné kromě čtyřky (to jí je teď let, za měsíc bude znát i pětku). Barunka z modelíny dělá číslovky, počítá mořské živočichy a říká, kde jich je víc a kde méně, tipuju, že do Vánoc dáme zlomky. Takže kromě motoriky, kdy se snaží pěkně tisknout, vyřezávat, válet „těsto“, se učí i něco navíc.

My jsme velcí milovníci Play-Doh, to vy pravidelní čtenáři, víte. Je to modelína voňavá, zdraví neškodná, když uschne, jde ji kapkou vody občerstvit. Více na  www.mama-live.cz 

Veru Harnol z blogu www.veruharnol.cz

Hravé plastelínování s novinkou od Play-Doh
Plastelíny Play-Doh představily nové edukativní hrací sety z řady „Shape and Learn“, které jsou správným pomocníkem pro přípravu vašeho dítěte do školy. Play-Doh pomáhá rozvíjet kreativní myšlení hravou formou a podporuje rozvoj motoriky - to všechny maminky dobře známe a víme. Díky kvalitám, získalo Play-Doh doporučení České pedagogické komory jako pomůcky vhodné pro předškolní výuku a rozvoj jemné motoriky v mateřských školkách. Práce s modelínou Play-Doh je pro malé dětské ručičky snadná, lehce se zpracovává a má krásné výrazné barvy. Svým složením je Play-Doh bezpečná (vyrobena převážně z pšenice, vody a soli), na vzduchu do druhého dne ztvrdne. Lehce zaschlou nebo popraskanou modelínu snadno oživíme přidáním kapky vody a důkladným propracováním. Plastelíny se uchovávají v pečlivě uzavřeném kelímku, aby nám Play-Doh hmota co nejdéle vydržela. 
 
Lukášek dostal na testování sadu Čísla & Počítání. Domů dorazila docela malá krabice, ovšem příjemně překvapení bylo, když jsem obsah krabice vysypala a tam bylo velké množství razítek, podložek, karet, plastelín. Ihned jsme si s plastelínou začali hrát. Rozválet plastelínu je pro Lukáška hračka, pak začal razítkovat a já jsem vymyslela, že převráceným kelímkem Play-Doh razítko hezky ořízneme a můžeme motivy pokládat na podložky, které byly v setu. Tvořili jsme si vlastní podmořský svět :-) To je první možnost, jak si hrát s kreativním setem, tu druhou vám představím níže... V balíčku byly karty, pomocí kterých se děti učí počítat do desíti. Učení mi přijde zábavné. My jsme si rozválely velký plát plastelíny a Lukášek na něj tiskne stejné množství motivů a hlavně daný motiv, který je na kartě. Nevím, zdali to popisuji srozumitelně :-) Karta s číslem 5 obsahuje pět hvězdiček, rozumíme si.  Za mě velký palec nahoru, ještě se chystám na třetí level a to, že budu učit Lukáška modelovat čísla :-) Psát mu nejdou a čekám, že mu nepůjde ani modelování čísel, ale aspoň se o to pokusím. Maminky, je zde někdo kdo má doma čtyřleťáka? Umí vaše dítě poznávat čísla? :-O Počítat doma umíme, do desíti krásně a do dvaceti občas přeskočíme nějaké čísla a pak je z toho devadesát devět, což je nejroztomilejší. Líbí se vám novinky od Play-Doh? Další novinka je sada Barvy & Tvary, Textury & Nástroje.  Více na www.veruharnol.cz

Veronika z blogu www.matylda-hugo.cz


To, že Matylda je Play-Doh milovnicí, to jistě víte. A tohle testování nikdy neodmítneme.


 
Je pravda, že čísla si asi nejen Matylda, ale i ostatní malé děti spojí vždy s nějakým vjemem, obrázkem, situací. Takže ví, že u babi jezdí výtahem na pětku, že na narozeniny měla nafouklou pětku (vidíte, teď jsem si vzpomněla, že jsem nedala žádnou narozeninovou fotku), že nesmí mačkat nulu a že si ipad zapne pod heslem čtyř čísel, které si už hravě pamatuje, dokonce snadněji než my dospěláci.
 
Tahle sada je moc fajn, protože děti se zábavným způsobem seznámí s prvními čísly. Matyldu moc bavilo razítkovat a zkoušet vyrazit tolik obrázků, kolik bylo třeba. Můžete se učit sčítat, odečítat, zkoušet tvarovat čísla, ale tam jsme se ještě nedostali a myslím, že na to má Maty ještě chvíli čas. Je pravdou, že tato sada vyžaduje přece jenom větší účast dospěláka než např. kuchyňka nebo zmrzliny. 

Kartičky jsou z pevného kartonu. Na každé je zobrazeno číslo, obrázek a druhá strana je v angličtině. Sada obsahuje 3 kelímky modelíny Play-Doh (my už máme celou přepravku této modelíny a pořád je málo), 8 razítek, 2 oboustranné podložky, 10 karet s čísly a obrázky.
 
No a co na Play-Doh Hugo? Ten je asistent v každé situaci, takže ani on nemohl přijít zkrátka. Prvně modelínu ochutnává (sice v návodu najdete, že není určena k jídlu, ale pokud výrobce uvádí, že je určena pro děti od dvou let, musí tak trochu počítat s tím, že děti prostě zkouší  a dávají do pusy všechno). Naštěstí její složení je převážně z vody, soli a mouky, která obsahuje pšenici. Hmota Play-Doh je netoxická, nedráždivá a nealergenní. 
Tak kterou sadu vybereme na vánoce? Uvidíme... Více na www.matylda-hugo.cz
 

Uložit

Reklama