Do našeho testování jsme přizvali i spřátelené bloggerky, které mají zahradu. Po domluvě pro nás testovaly velmi šikovné Kärcher AKU nůžky na trávu. Jak jejich testování dopadlo? Přečtěte si jednotlivé recenze.
 
Elly, www.bohynekuchyne.cz

6130cf92d3a6bkarcher.jpg
Foto: Elly

Díky testování s magazínem Žena-in.cz jsem ale objevila pomocníka, kterého jsem si od první chvíle oblíbila. Nůžky na trávu. Ne tedy obyčejné, ruční. Ale Kärcher AKU nůžky na trávu s výkonnou baterií. Nabila jsem baterii a pustila se do práce.
Kärcher AKU nůžky na trávu mají dva nástavce. Měnit je můžete podle libosti a nepotřebujte k tomu vůbec žádné nářadí. Jednoduše vyšroubujete, vyměníte a pracujete dál. Můžete si vybrat, jestli se pustíte do stříhání keřů nebo trávy. Na keře je dlouhá lišta broušená diamantem, s oboustrannou čepelí. Do stříhaní keřů se u nás pustila patnáctiletá Tony a šlo jí to parádně. Nůžky jsou lehké do ruky a manipulace s nimi je velice pohodlná. AKU nůžky mají bezpečnostní vypínač, takže třeba malé dítě je samotné rozhodně nespustí. Přesto je dobré schovat nůžky před dětmi. Na obou nástavcích jsou sice kryty, ale i tak.

Nástavec na trávu je menší než lišta na keře a pohodlně se s ním dostanu do každého koutku zahrady. Ostříháno jsem měla během chvilky a spokojenost fakt velká. Na jedno nabití jsem oholila celou zahradu, kolem všech záhonů. A ještě mi zbylo 57 % baterky. Pak se pustila Tony do keře a krásně ho zastřihla. Po použití je vhodné vybrat všechny nečistoty a ještě nože dočišťujeme kartáčem. No a ideální je, když na nože stříknete trochu oleje ve spreji, který je určený na ošetřování ostrých nástrojů a zabraňuje korozi.

Kärcher AKU nůžky na trávu se staly během pár dní jedním z nejoblíbenějších pomocníků na zahradě. Kromě trávy upravujeme i keře a stromky. Během chvilky a bez námahy.

Více si přečtete na jejím blogu ZDE

karcher2.jpg
Foto: Elly

Veronika, www.veruharnol.cz

veru.jpg
Foto: VeruHarnol

Otestovala jsem AKU nůžky na trávu Kärcher. Na domečku bydlíme rok, zahradu máme hotovou a s láskou se o ni staráme. Máme krásný trávník a ten je potřeba udržovat, znáte to, sekačka nezajede všude a občas je potřeba trávník zastřihnout a doladit k dokonalosti. Pár dnů jsem testovala nůžky na trávu od Kärcheru a níže Vám je představím podrobněji.

Balení nůžek obsahuje dva nástavce/zastřihovače. Jeden je ideální na doladění dokonalého trávníku v různých zákoutích zahrady a v nedostupných místech a ten druhý Vám skvěle vytvaruje keře a zbaví Vás neposlušných větviček. My zatím živý plot nestříháme, proto tenhle dlouhý nástavec nepopíšu z vlastní zkušenosti.

veru1.jpg
Foto: VeruHarnol

AKU nůžky na trávu jsou tak akorát těžké do ruky, pro nás ženy. Mají bezpečnostní pojistku, takže by neměly ublížit dětem. I přesto jsem s nůžkami a jejich rychlostí stříhání pracovala vždy bez dětí. S nůžkami se manipulovalo moc dobře, byla jsem profesionální zastřihavač trávníku. Výměnu nástavců jsem zvládla sama, bez asistence manžela, což beru jako další plus. Hodně mě bavilo sledovat stav baterky na displeji, to se vždy hodí. Není nic horšího než vybitá baterka v době, kdy chcete relaxovat prací. Mě osobně se s nůžkami pracovalo skvěle, vůbec by mi nevadilo je doma mít, jsou skladné, funkční a svůj úkol splnily na 100%.

Více si přečtete na jejím blogu ZDE

veru2.jpg
Foto: VeruHarnol

Jana, www.solnickavkuchyni.cz

solnicka.jpg
Foto: Jana Sohlichová

Mám ráda svou zahradu, tak jsem uvítala testování ve spolupráci s magazínem  Žena-in a vyzkoušela jsem AKU nůžky na trávu od Kärcher. Myslím, že se hodí každému, kdo má rád úhlednou zahradu, trávník a keříky. Použila jsem je na stříhání trávy v místech, kam nezajede sekačka a vždy jsem musela trávu a plevel vytrhávat ručně, také na okraje chodníčku, aby jejich okraje byly hezky zastřižené. Musím říci, že Kärcher AKU nůžky na trávu GSH 18-20 jsou velmi šikovné, příjemně se drží a díky tomu, že jsou AKU, tak jsou i velmi mobilní, protože se nemusím zaobírat šňůrou a její vzdálenosti od zásuvky. Takhle jen nasadím nabitou baterii a jasně vidím, kolik energie mám při jejím použití a kolik zbává času do jejího vybití. Musím pochválit lehkost nůžek, i při delším použití mě nebolí ruka, necítím únavu, jak je držím, a to i s nasazenou baterií.

Protože tyto nůžky mají dvě výměnné čepele, dají se použít i na malé větvičky, které vyčnívají ze zastřiženého keře. Výměna čepelí je opravdu velmi jednoduchá, všechno jsem zvládla během chvíle sama, bez pomoci manžela. Nepotřebujete k tomu žádné nářadí, stačí využít šroubovací systém, který zvládnete uvolnit a utáhnout rukou.

Po mém vyzkoušení můžu Kärcher AKU nůžky na trávu GSH 18-20 doporučit, je to šikovný pomocník pro údržbu zahrádky.

Více si přečtete na jejím blogu ZDE

solnicka1.jpg
Foto: Jana Sohlichová

Jak byla spokojená s testovanými nůžky redakce?

Naše shrnutí

Šikovné AKU nůžky na trávu od Kärcher se hodí každé zahradnici. Je to praktický pomocník, který je doplňkem mezi dalšími pro péči o zahradu. Pokud chcete, aby byla vaše zahrada hezká a upravená, určitě je využijete. Pryč jsou doby, kde jsme nechtěnou trávu kolem zídky, kamenů či květináčů musely vystříhávat zahradnickými nůžkami. AKU nůžky na trávu od Kärcher jsou rychlé, pohotové a hlavně lehké. Nám se moc líbily. Baterie ani nabíječka nejsou součástí balení, ty si musíte koupit zvlášť.

Jaké jsou Kärcher AKU nůžky na trávu GSH 18-20? Podívejte se na produktové stránky ZDE

kre.jpg

60d98f34522adobrazek.png

Více najdete na Karcher.cz
60d98ebb9f1aeobrazek.png

Přečtěte si naše redakční testy:

Reklama