V redakci jsme vyzkoušely s kolegyněmi skvělého pomocníka, doplněk stravy Celaskon IMUNITA PLUS a máme velmi dobrý pocit z toho, že tělu pravidelně dodáváme důležité vitamíny pro podporu imunity. Do našeho testování jsme přizvaly i naši spřátelenou bloggerku Adrianu. Co nám Adriana napsala?

Zdraví na prvním místě! 4 tipy, jak podpořit imunitu

Jak podpořit imunitu, jak upevnit zdraví -  otázky, které si pokládáme snad všichni každý den. O zdraví je potřeba se starat a hýčkat si ho. Není totiž nic důležitějšího, než být fit a mít správně funkční obranyschopnost. Jak na to? Tady jsou moje tipy. 

63fe118573d9dblobid0.jpg
Foto: somethingsometimes.cz

1) Kvalitní spánek

Asi to není žádné překvapení. Spánek udělá s člověkem strašně moc. Kvalitní spánek posiluje tělo, které je pak mnohem odolnější. V ideálním světě by měl každý z nás spát 8 hodin denně. Teplota v pokoji, kde spíte, by měla být 18-20 stupňů. Spát nechoďte přejedení, dvě hodiny před spaním nepijte kávu ani zelený čaj. Pokud to jde, vždy jděte spát uklidnění a s čistou myslí. 

2) Vitamíny 

Pořádná dávka čerstvého ovoce a zeleniny s neochvějnou pravidelností je samozřejmě skvělý nápad, ne vždy na to má ale člověk čas, prostor nebo možnosti. Proto jsou tady vitamíny z lékárny. Já mám vyzkoušený doplněk stravy Celaskon IMUNITA PLUS 500mg. 

63fe1168187efblobid0.jpg
Foto: somethingsometimes.cz

Celaskon IMUNITA PLUS 500mg obsahuje vitamin C, který si lidské tělo neumí vytvořit samo. Proto je potřeba ho do sebe dostat jinak. Třeba jednou tabletkou denně, která přispívá k normální funkci imunitního systému, ale také podporuje činnost nervové soustavy, psychické činnosti a snižuje únavu. Zároveň chrání buňky před oxidačním stresem. 

Celaskon se doporučuje užívat ráno během jídla a zapít sklenicí vody. Celaskon jsem si oblíbila, mám pocit, že opravdu funguje a díky pravidelnému užívání si moje tělo poradí se zátěží. Navíc má postupné uvolňování, takže se cítím "chráněná" celý den. 

V neposlední řadě obsahuje doplněk stravy Celaskon IMUNITA PLUS i zinek, který mám osvědčený na udržení normálního stavu nehtů a vlasů. 

63fe11890db62obrazek.jpg
Foto: somethingsometimes.cz

3) Dýchejte

Neumíte si ani představit, jaké správné dýchání a zejména pak dýchání na čerstvém vzduchu umí dělat divy. Tady je jedno kolečko uklidňujícího dýchání, které si můžete zkoušet praktikovat každé ráno, každý večer nebo kdykoliv vás něco hodně vyvede z míry. Věřte nebo ne, i přicházející nachlazení lze "rozdýchat". 

  1. Dejte si 30 hlubokých a pravidelných nádechů a výdechů. 
  2. 31. nádech pak bude opět hluboký a při výdechu zadržíte dech s prázdnými plícemi na 1 minutu. 
  3. Jakmile se budete potřebovat opravdu nadechnout, nadechněte se zhluboka a v nádechu zadržte dech na cca 15 vteřin. Poté klidně vydechněte. 

4) Vyvarujte se stresu 

Víte, že i stres snižuje imunitu? Častý stres pak může být opravdu problém, studie totiž ukazují, že může dlouhodobě oslabit obranný systém těla. Proto se, pokud to jde, co nejvíc stresovým situacím vyhýbejte, pracujte na optimistickém přístupu a snažte se odpočívat nebo se věnovat koníčkům, které vás baví. Rozhodně doporučuju před spaním pít uklidňující bylinkové čaje, ideálně pak takové, které vás zklidní a zároveň posilují imunitu.

A samozřejmě si nezapomínejte dělat radost! Třeba kyticí tulipánů :)

Děkujeme bloggerce Adrianě