64a2943625e4bblobid0.png
Foto č. 1: Dan Materna

Unikátní rezidenční projekt Fragment představuje něco zcela výjimečného. Zosobňuje nájemní bydlení nové generace, kde se prolíná to nejlepší nejen ze světa architektury a průmyslového designu, ale i umění. Ve spolupráci prestižního ateliéru Qarta s mezinárodně uznávaným umělcem Davidem Černým vznikl jedinečný projekt prémiového nájemního bydlení, který je zároveň vlastním uměleckým dílem.

Objekt podpírají tři díla z nerezavějící oceli od Davida Černého. Lokalitě dominuje mohutná, 24 metrů vysoká socha ženy Lilith, která symbolicky drží dům v náručí; její pohyblivá hlava se každou hodinu pootočí. Součástí díla jsou ještě další dvě skulptury Černého - ruka a noha, které stavbu podpírají. Celek symbolizuje lidské společenství a jeho schopnost vzájemně se podepřít, když je to potřeba, stejně jako sílu, jakou má lidská sounáležitost.

Komplex Fragment bezpochyby představuje naprosto mimořádný počin, který nemá mnoho srovnání v letech minulých a svou avantgardností a provokativností přináší do metropole něco zcela nového.

V tomto ambiciózním projektu najdete 140 plně vybavených luxusních nájemních bytů – od malých studií přes dvoupokojové byty pro páry až po velké a mezonetové byty pro rodiny. A v každém z nich i designové spotřebiče Gorenje do kuchyně i pro péči o prádlo, které dodají i praktické stránce života v rezidenci Fragment punc ikonické krásy.

64a294479fd5aobrazek.png
Foto č. 2: Dan Materna

„Gorenje totiž stejně jako projekt Fragment staví na skvělém designu. Může se jako málokterá jiná značka pochlubit spoluprací s největšími hvězdami návrhářského nebe: se studiem Pininfarina, Karimem Rashidem, Philippem Starckem i návrhářem Ito Morabito prostřednictvím kolekcí Gorenje by Ora Ito. Gorenje se pyšní čtyřmi desítkami nejprestižnějších cen za mimořádný design, jako Red Dot Award, iF Design Award, German Design Award a řady dalších, včetně ceny EcoVadis za trvale udržitelné podnikání,“ říká Regina Netolická, Head of Marketing CZ/SK skupiny.

Spotřebiče Gorenje jsou však nejen krásné, ale i dokonale funkční – život nájemníkům usnadní celá řada řešení pro chod domácnosti bez zbytečné námahy a shonu, založených na bezmála čtyřech stovkách patentů. Všechny spotřebiče Gorenje se navíc snadno a intuitivně ovládají, ty chytré i na dálku přes mobil a aplikaci.
Ať se nájemníci nového komplexu Fragment nacházejí v jakékoliv etapě svého života, také díky spotřebičům Gorenje bude jejich život jednodušší a krásnější.
Jedinečný komplex, který je úchvatný ve dne a zase trochu jiný i v noci, najdete v Karlíně u pražské Invalidovny.

64a294672630eblobid0.png
Foto č. 3: Dan Materna


Více informací: cz.gorenje.com
64a29413d1826obrazek.png

Reklama