Snad každý, kdo má doma pejska, se již někdy potýkal s nesnadným bojem proti vnějším parazitům. Ti umí pořádně znepříjemnit život nejen psovi, ale i jeho majiteli. Mezi nejznámější zástupce ektoparazitů patří blechy, klíšťata, komáři či bodavé mouchy. Pejska obtěžují kousáním, bodáním, nebo také štípáním. Navíc hrozí riziko nakažení nebezpečnou nemocí a jejího následného přenosu na člověka. Nyní se otevírá nová možnost, jak lze vašeho pejska spolehlivě a účinně chránit před nejširším spektrem vnějších parazitů. Řešením jsou pipety Advantix spot-on, které se jako jediné na českém trhu vyznačují registrovaným repelentním účinkem. To znamená, že nepříjemné a nebezpečné parazity ještě před přisátím či poštípáním odpudí a následně zahubí.

advantix

A jak takový spot-on přípravek vůbec vypadá? Advantix je pipeta s malým množstvím tekutiny, která se psovi snadno a pohodlně aplikuje přímo na kůži. U malého psa přípravek nanesete na jedno místo mezi lopatkami a u větších plemen na čtyři místa v linii hřbetu. Advantix psy ochrání na 4 týdny, což vám umožní si bez starostí užít například měsíční prázdninový pobyt na vaší oblíbené chatě, kde se to vnějšími parazity jen hemží. Aby byl váš pes však chráněn důsledně, je potřeba aplikaci pravidelně opakovat, vždy jednou za měsíc. Nemusíte se bát, že by byl účinek snížen při kontaktu s vodou. Spot-on je voděodolný, takže vašemu mazlíčkovi můžete dopřávat vodní radovánky přesně tak, jak je zvyklý.

Přípravek je přínosným pomocníkem především díky obsahu dvou účinných látek, kterými jsou imidakloprid a permethrin. Zajímavé je, že uvedené látky přináší takzvaný hot-foot efekt neboli efekt rozpálené plotny. Jedná se o to, že působící látky napadají nervový systém např. klíštěte, které z těla odpadá, aniž by se stihlo přisát. Konkrétně u blech způsobí ochrnutí jejich kusadel a uchrání tak mazlíčka před kousnutím.

Jistě oceníte, že Advantix chrání nejen psy, ale i jejich majitele. Omezuje totiž riziko přenosu nemocí, jejímiž přenašeči jsou právě vnější parazité. Příkladem může být klíšťová encefalitida, borelióza, babezióza a spousta dalších. Právě tento spot-on přípravek vykazuje výjimečný repelentní účinek, který odpuzuje klíšťata, komáry a bodavé mouchy.

advantix

Mějte na paměti, že Advantix je určen výhradně pro psy. Kočkám se aplikovat nesmí, jelikož nejsou schopny metabolizovat látku permethrin. V každém případě po zaschnutí přípravku na psí kůži nehrozí nebezpečí při soužití psa a kočky v jedné domácnosti, takže spolu budou moci nadále „laškovat“. Problém s vnějšími parazity je častý i u štěňat, v čemž vám Advantix rovněž nabízí pomocnou ruku, jelikož jej můžete aplikovat od 7 týdnů věku. Bezpečný je i pro březí a kojící feny.

Spot-on přípravek Advantix můžete zakoupit u veterinárního lékaře, v obchodech s chovatelskými potřebami i v běžných lékárnách. K dostání je ve čtyřech různých baleních, které se liší váhou zvířete (pro pejsky od 1,5 až do 40 kg).

Reklama