Chůze
Chůze bývá často podceňována, ale pokud budete každý den chodit na hodinovou procházku, klidně můžete spálit stejně kalorií, jako kdybyste hodinu posilovali. Samozřejmě záleží na tempu i terénu, ale i na vaší hmotnosti a spalování. Obecně třicetiminutovou rychlou chůzí můžete spálit 200-300 kalorií. Je to skvělý druh pohybu pro začátečníky, ale i pokročilé a s nadhledem se kaloricky vyrovná běžnému posilování. Podobně je na tom i běh, ale pokud ho nemáte rádi, netrapte se a zvolte raději rychlou chůzi, která se běhu dokáže vyrovnat.

646c978e5128ablobid0.jpg
Foto:  Paige Deasley . Pexels

Plavání
Nemáme na mysli plácání se ve vodě nebo desetiminutové pomalé plavání na paní radovou, ale svižnější tempo, které udržíte alespoň 45 minut, protože až po půl hodině tělo začíná pálit tuky. Plavání je velice zdravé na klouby, ale je třeba střídat styly, jednou plavte znak, podruhé prsa. Protože pokud plavete pouze s hlavou nahoře a bojíte se ji potopit, zatěžujete tím krční páteř. Intenzivním plaváním můžete spálit až 900 kcal, samozřejmě opět záleží na vaší kondici, věku, váze, ale i rychlosti spalování.

Skákání přes švihadlo
Sport, který můžete provozovat kdykoliv a kdekoliv a potřebujete k němu pouze švihadlo. Za hodinu díky tomu můžete spálit až 1 000 kcal, což opravdu není málo a je vhodné i pro ty, kteří hubnou z vyšší váhy. Jen si dejte pozor na kolena. Skákání přes švihadlo se dá skvěle kombinovat s výše zmíněnou chůzi nebo třeba s během. Po deseti minutách chůze stokrát přeskočte švihadlo a poté zase pokračujte, úbytek kalorií bude efektivnější.

646c972999ef7obrazek.jpg
Foto: RDNE Stock project. Pexels

Silový trénink
Možná máte zafixováno, že čím větší cardio, tím více spálíte kalorií. Pravdou ale je, že je velmi vhodné takové pohybové aktivity kombinovat právě se silovým cvičením. Nespálíte sice tolik, ale v obecném měřítku je to velmi efektivní. Navíc vytvarujete postavu a budujete svaly, takže výhod to má víc. Obrovským benefitem je to, že tělo po silovém tréninku ubírá mnohem více kalorií než po cardiu.

Jízda na kole
Hledáte něco více akčního, než je běh nebo chůze? Na jaře, v létě a na podzim můžete zařadit i jízdu na kole. Není to náročný pohyb na kolena, jako je třeba běh a zároveň si máknete, i když pojedete po rovině. Třicetiminutovou jízdou na kole můžete přijít až o 500 kcal, opět záleží na rychlosti, terénu a vaší váze.

Zdroj: fitsrozumem, svetfitness, forumsport, bezhladoveni

Čtěte také: