K tomu, abyste si doma v obývacím pokoji nebo ložnici vytvořili soukromé fitko, nemusíte vykoupit online obchod se sportovní výbavou. Stačí se rozhlédnout po bytě a věřte, že v něm najdete mnoho užitečných pomůcek. 

Je jedno, jestli jste sportovec začátečník nebo cvičíte pravidelně, to, že jsou fitness centra zavřená, není důvod, proč se svou oblíbenou aktivitou seknout. Cvičení ruku v ruce se správnou stravou a dobrým režimem, je cestou k vaší vysněné postavě. 
5f8eb526dc62dobrazek.png
Foto: Shutterstock

Nejlevnější “pomůcka” - vlastní váha

Vlastní tělo je tou nejefektivnější pomůckou. Jedná se o bezpečnou formu posilování a cesta, jak se naučit pracovat s celým tělem. 
Oblékněte si pohodlné sportovní oblečení, nazujte tenisky a nejprve se zahřejte skákáním, během na místě nebo třeba tancováním na oblíbenou písničku. Pak si zvolte několik konkrétních cviků - kliky, dřepy, zanožování nebo např. prkno, které provádějte ve třech a čtyřech kolech po 20 opakování. 

Domácí stepper

Co by to bylo za lekci aerobicu bez stepperu?! Jedná se o pomůcku, díky níž zapojíte a posílíte zejména svaly hýžďové a stehenní. Díky přenášení váhy a stoji na jedné noze navíc zapracujete na stabilitě a budete zpevňovat střed těla. 
Místo klasického stepperu doma sáhněte po stoličce, židli nebo křeslu. Čím nižší pomůcka, tím jednodušší bude provedení cviku. A naopak. 
Cvičte opět ve třech až čtyřech sériích. S nádechem vykročte jednou nohou na stoličku a druhou nohu přitáhněte k tělu. Nohy pravidelně střídejte. 

Papírové utěrky

Velmi oblíbenou pomůckou jsou tzv. sliders neboli plastové placky, na které si položíte nohy nebo ruce a klouzavým pohybem posilujete celé tělo. Sliders jsou velkým hitem. Není se čemu divit, práce s touto pomůckou je pořádná makačka, ale efekt zaručen. 
Doma si místo nich položte končetiny na papírové utěrky a začněte makat. 

Lahve jako činky

Také jste se do karantény zásobily vínem? Tak než ho vypijete, využijte plné lahve jako činky. Předpažte ruce, lahve držte uprostřed a s nádechem ruce rozpažujte do stran, s výdechem se vracejte do výchozí pozice. Po první sérii a 20 opakování ruce rozpažte a začněte dělat malé kroužky. Celé cvičení opakujte opět alespoň ve třech kolech. 

Okraj postele jako posilovač rukou

Paže bývají zejména u žen tou nejslabší částí těla, jíž disponují. Cvičit můžete kliky, ale také zaujmout pozice stolu (chodidla na zemi, tělo směřuje vzhůru, dlaně jsou na zemi), s tím, že se rukama zapřete o okraj postele. Pak už jen s výdechem krčte lokty a klesejte tělem směrem k zemi a zpět do základní pozice.

Také si přečtěte:

Reklama