Rukavice s reflexními prvky, plastovými ochrannými segmenty či neprofouknutelnými membránami, jsou celkem běžnou záležitostí. Zjišťovali jsme, jaké další vychytávky můžete na sportovních rukavicích mít.

Nedávno jsem viděl běžkyni, která měla na rukavici zavěšenou malou lahvičku s vodou v šikovném pouzdře, umístěném přímo na hřbetní části rukavice. Zaujalo mě to, ale bohužel jsem v tu chvíli neměl po ruce foťák, abych si vychytané rukavice vyfotil. Příhoda mě ale inspirovala k dalšímu pátrání.

A tak jsem zjistil, že všeliké vychytávky na rukavice by se daly rozdělit podle toho, k jakému sportu jsou rukavice určené. Nebudu se teď zabývat různými reflexními proužky, chrániči ani neprofouknutelnými membránami - to jsou věci, které mi připadají poměrně známé. Zaměřil jsem se vymoženosti, které mi připadaly netradiční.

Kapsička na klíče

U běžeckých rukavic se nachází kapsička na klíče většinou v dlani - prohlédnout si ji můžete na dvou exemplářích níže. Černé vyrábí firma Nike a lze si je pořídit za cca 480 korun. Zelené jsou od značky Karrimor a koupíte je asi za 260 korun.

rukavice

(Karrimor RUN)

rukavice

(Nike)

Kapsička na zimních rukavicích

Rukavice s kapsou se dají pořídit i „v zimní úpravě“. Ty, které jsem objevil já, mají kapsu na zip na hřbetní části a jsou určené pro lyžaře, vyrábí je firma SCOTT a stojí okolo 1500 korun.

rukavice

(Gore-tex rukavice SCOTT Groomer)

Na běžky

Když už jsme u těch zimních sportů, tak nelze opomenout speciální běžkařské rukavice Leki Shark Cruiser s poutkem mezi ukazovákem a palcem na upnutí hůlek se systémem Shark. Rukavice stojí okolo 1500 korun.

rukavice

(Leki Shark Cruiser)

Na kolo

I rukavice pro cyklisty mají své vychytávky. Například na rukavích Sensor Race najdete mezi prsty poutka pro snadné sundávání. Tyto rukavice si můžete pořídit za cca 460 korun.

rukavice

(Sensor Race)

Malé zklamání

Bohužel jsem nikde nenalezl rukavice, které jsem viděl na oné běžkyni, o níž jsem psal na začátku. Nejpodobnější (alespoň principem) mi připadají neoprenové rukavice s držákem na plechovku...

rukavice

Znáte nějaké vychytávky na rukavice, které jsem zde nezmínil? Podělte se o ně v diskuzi pod článkem, jsem sám zvědavý, co všechno se dá na rukavice „ušít“!

Kam dál?