Co bychom to byly za ženský lifestylový magazín, kdybychom zapomínaly na takové téma jako je móda. A to i v případě, že se bavíme o sportu. Sportovní oblečení má totiž mnoho plusů a věřte, že až propadnete nějaké aktivitě, takové nákupy vás budou opravdu bavit!

Že nejde móda a sport dohromady? Velký omyl! Dávno tomu, co byly tyto dvě disciplíny každá pouze a jen sama za sebe. Nezapomínejte, že zdravý životní styl je trendy a co by to bylo za trend, kdyby se ho neujali návrháři a ve velkém nezačali využívat prvků, které byli kdysi typické leda tak pro atlety, gymnastky nebo třeba baletky. Módní mola zaplavila vlna tenisek, batůžků, materiálů, střihů a vychytávek vhodných na sport, dokonce i ledvinek! Netrvalo dlouho a stylové a funkční sportovní oblečení můžete najít v nejednom obchodě. Stále vám to připadá jako blbost? Myslíte si, že o „hadrech“ to rozhodně není? Ano, oblečení opravdu není prioritou toho, proč sportovat, ale vzhledem k jejich skvělým vlastnostem, není vlastně ani co řešit. A věřte mně, zapálenému sportovci, že se neoblékám jen proto, aby mi to slušelo, ale také proto, že chci mít zdravé tělo, nohy bez bolesti a rozhodně nestojím o prochlazená záda a mokrý zadek po prvních pěti minutách, kdy se zapotím.

Jaké oblečení je vhodné na sport?

Tím nejdůležitějším kritériem výběru oblečení je aktivita, při které budete oblečení využívat převážně. Hned v závěsu je samozřejmě pohodlnost (nic vás nesmí škrtit, kousat, rdousit apod.) a funkčnost samotného kusu oblečení.

Pod pojmem funkční spodní prádlo se obvykle myslí takové spodní prádlo, které má schopnost dobře odvádět přebytečný pot od těla, předávat jej další vrstvě oblečení, nebo odpařovat tuto vlhkost pryč, přímo do vzduchu. Současně musí být prádlo tělu co nejpříjemnější, nealergické a u teplejších provedení má i výrazně zlepšovat tepelnou izolaci. Vyrábí se proto různé varianty pro sporty, rekreaci, práci i běžné nošení, každá s trochu jinými vlastnostmi, podle výrobců pro danou oblast použití nejvhodnější. Funkčnímu oblečení se také říká „první vrstva“. Na venkovní sporty je vhodné vrstvit, do tělocvičny sáhněte po takovém oblečení, které je vyrobeno například z materiálů jako je Climalite nebo Dri-Fit.

Co si obléknout na jaký sport?

Obléknout se na sport není žádná věda. A hovoříme-li o indoorových sportech, mělo by vám být dobře, neměly byste se zbytečně vrstvit, ve studiích a fitkách bývá příjemné klima... Vybrala jsem pro vás ale pár sportů, u nichž jsem se zaměřila na jeden konkrétní kousek. Proč?

Yoga a pilates

Tyto aktivity si nežádají mnoho. U cvičení jednotlivých asán (pozic) by vás nemělo nic tlačit. Musí vám být příjemně a pohodově po celou lekci. A přestože vám v mnohých studiích doporučí vzít si na sebe cokoliv, jako instruktorka jógy spíše radím oblečení, které obepíná tělo. Oproti volným kalhotám, díky legínám lektor lépe pozná, zda nemáte např. propadlá kolena a neubližujete tak sobě a svých šlachám.

sport

Běh

Běh je v dnešních dnech neskutečně populární a stal se sportem číslo jedna. A pokud se někde plácnout přes kapsu, jsou to kvalitní boty, které budou šetřit vaše klouby a dopřejí vám maximální pohodlí. Technologie sportovních bot nemá v dnešní době mezí a není problém vybrat si boty na vaše první kilometry, maraton, krosové běhání v lesích, tréninky na silnici nebo běžecký pás.

sport

Aerobic a další dynamické sporty

Je jedno, zda běháte, tančíte nebo skáčete na bosu. Dopřejte sobě a svým ňadrům stoprocentní podporu při každém záklonu, výskoku i otočce pomocí kvalitní sportovní podprsenky. Vyžaduje speciální střih, který zpevní prsa, stáhne je a udrží ve správné poloze. Dalším důležitým faktorem je, aby i spodní prádlo odvádělo vlhkost a vydrželo časté praní.

sport

Nazpomeňte si přečíst:

Reklama