Bowling je sport doslova pro každého, tedy i pro děti, které již udrží bowlingovou kouli. Bowling není tolik fyzicky náročný, řadí se spíše mezi sporty technické.  Vzhledem k relativně menší členské základě, v porovnání s jinými masovějšími sporty, dává sportovní bowling dětem větší šanci vyniknout a zasoutěžit si i na turnajích na celorepublikové a třeba i na mezinárodní úrovni. Například na právě skončeném Mistrovství Evropy juniorů v Dánsku dosáhl náš čtyřčlenný tým děvčat velkého úspěchu, když vybojoval stříbrné medaile a zapsal se tak do historie českého bowlingu.

5acb2a22cc224obrazek.jpg

S bowlingem mohou začít i menší děti.
 
A co sportovní bowling přináší našim dětem? Umožní pravidelné sportování všem dětem – i těm, které by se třeba hůře prosazovaly v jiných, masovějších sportech. Výhodou bowlingu je i to, že vedle sebe nebo v jednom týmu mohou hrát hráči různé výkonnosti i věku, chlapci i děvčata. Děti se tak kromě jiného učí „soužití“ mladších a starších - pomáhat si, radit si, povzbuzovat se, sdílet a přát si úspěch nebo podpořit se při neúspěchu. Kromě toho se děti naučí skloubit a vyhodnotit několik faktorů najednou, jako je například výběr koule, přizpůsobení se konkrétním podmínkám na dráze apod., což napomáhá rozvoji logického myšlení i nácviku koncentrace. Dalším nesporným kladem je, že se děti a junioři mohou v hernách nejen setkávat se svými bowlingovými „ikonami“, ale mohou s nimi i hrát na jedné dráze. A to jak s českými, tak i zahraničními profesionálními hráči.

5acb2a49828f4obrazek.jpg
Sportovnímu bowlingu se mohou věnovat i děvčata.  

Máte chuť začít s bowlingem? Chcete, aby se Vaše děti hýbaly a zažily skvělou atmosféru při bowlingových kláních?
Inspiraci můžete najít na: https://www.zacnihratbowling.cz
 
5acb2b23b2ffdobrazek.jpg
Sportovní bowling přináší i mezinárodní zkušenosti: naše úspěšné juniorské reprezentantky (v červených dresech) se svými anglickými soupeřkami – ME juniorů v Dánsku, 2018.

Uložit

Uložit

Uložit