clanek.jpg
Foto: Shutterstock

Nedávno rozvířily sportovní vody hned dvě kauzy. V rámci první z nich odmítly norské plážové házenkářky nastoupit do zápasu ve spodních dílech bikin, které jsou pro tento sport požadované. Místo toho si oblékly šortky. Evropská házenkářská federace na to reagovala pokutou ve výši 1500 eur, což je přibližně 38 500 korun. Za házenkářky se nicméně postavila značná část široké veřejnosti, celebrity nevyjímaje.

hazenkarky.jpg
Foto: Profimedia

Na svém Twitteru se k celé situaci vyjádřila zpěvačka Pink, která členkám týmu vyjádřila podporu. „Jsem velmi hrdá na norský ženský tým plážové házené za protest proti velmi sexistickým pravidlům ohledně uniforem. Evropská házenkářská federace by měla být pokutována za sexismus. Dobře, dámy. Budu šťastná, když za vás pokutu zaplatím. Jen tak dál,“ napsala.

profimedia-0622872516.jpg
Foto: Profimedia

Kromě házenkářek se o víkendu řešily i německé gymnastky, které na olympiádě v Tokiu vyměnily klasický gymnastický trikot za celotělový úbor. Bylo to jasné gesto proti sexualizaci oblečení ve sportu a členky týmu uvedly, že tím chtějí docílit toho, aby měly ženy ve všech sportovních odvětvích možnost volby a nemusely se příliš odhalovat, když nechtějí.

Zdroj: Twitter Pink, nbcolympics, Profimedia, Shutterstock

Reklama