Nemoc nebo úraz, který člověka na delší dobu vyřadí z práce, dokáže pěkně potrápit, a to i finančně. S výpadkem příjmů z takových důvodů přitom většina českých rodin vůbec nepočítá. Nejde ale jen o peníze. Nemocní či zranění lidé se ne vždy zvládnou plnohodnotně postarat o svou domácnost nebo o děti. Podobné nepříjemnosti řešila i pětatřicetiletá Jitka z Prahy. Naštěstí naposledy.

Nevzdávejte se věcí, které máte rádi

Honzu Jitka poznala před osmi lety na volejbalovém turnaji, společná vášeň pro sport je rychle svedla dohromady. Dnes vychovávají čtyřletou dceru a dvouletého syna. „Moc rádi sportujeme. Jak by ne, když je Honza sportovní redaktor,“ směje se Jitka a vzápětí dodává, že se k pohybu snaží vést od útlého věku i děti. Cyklistickou sezonu proto zahájili hned s prvním jarním oteplením a užívali si společné víkendové výlety na kolech. Po jednom z výletů Jitka před domem slézala z kola, špatně došlápla a zlomila si nohu tak nešťastně, že dostala na šest týdnů nechodící sádru.

Když se to zvrtne…

Jitka nebyla schopná postarat se ani sama o sebe, natož o děti a domácnost. „Babičku už máme jen jednu, a ta bydlí na druhém konci republiky. A Honzovi jako naschvál začínala sezona atletických závodů, což znamená, že je víc na cestách než doma,“ vypráví mladá maminka. Rodina si proto musela najmout vždy na pár hodin denně pečovatelku, která pomáhala s tím, co bylo zrovna třeba. Nakoupila, uvařila, obstarala synka a starší dcerku vodila do školky a zpět. „Paní byla moc milá, ale výdaje za její služby nás před létem a plánovanou dovolenou nepříjemně překvapily,“ vzpomíná Jitka.

Pomoc v podobě připojištění asistenční ch služeb

S nechodící sádrou trávila Jitka hodně času u počítače. „Snažila jsem se udělat něco do práce, ale spíš jsem brouzdala jen tak náhodně po internetu. Při surfování jsem narazila na video kampaň NN Životní pojišťovny představující asistenční služby. Video se mi zalíbilo, a proto jsem klikla na odkaz pojišťovny.“ Jitka zjistila, že NN nabízí už za cenu jedné kávy balíček asistenčních služeb, v rámci kterých je například doprava k lékaři, dovoz léků nebo nákupu, úklid domácnosti i hlídání dětí, zkrátka přesně to, co by se jí v danou chvíli hodilo. Po uzdravení připojištění asistenčních služeb zařídila sobě i manželovi, i když oba doufají, že jej nebudou muset využít.

box

Připojištění asistenčních služeb NN Životní pojišťovny za 59 korun měsíčně:

Neomezené služby po telefonu (24 hodin denně, 7 dní v týdnu):

 • telefonická linka pro zdravotní konzultace,
 • lékař na telefonu,
 • infolinka domácí asistence,
 • informace o akcích v dětských centrech,
 • organizace, přivolání taxi s dětskou autosedačkou.

Služby s celkovým ročním limitem 20 000 Kč:

 • doprava na/z vyšetření či ošetření u lékaře,
 • doprava z nemocnice po hospitalizaci,
 • dovoz předepsaných léků,
 • dovoz jídla na adresu pojištěného,
 • zabezpečení nákupu základních potravin a hygienických potřeb,
 • úklid domácnosti,
 • ošetřování a hlídání dětí,
 • zprostředkování návštěvy lékaře u klienta doma.

Rehabilitační služby – dovoz na rehabilitaci (s limitem 3 000 Kč).

Rehabilitační pomůcky – finanční příspěvek na rehabilitační pomůcky (s limitem 3 000 Kč).

Dětský klaun – možnost využití 3x ročně s celkovým limitem 20 000 Kč.

Čtěte také:

Reklama