Když si řeknu zimní radovánky alias sport, není to rozhodně nic pro mě. Sice mám sport moc ráda a ráda také sportuji, ale buď mám takovou smůlu nebo jsem takový antitalent a jsem ve špatnou chvíli na špatném místě.
U mě je nejlepší se na sport dívat akorát tak v televizi, to jsem si aspoň jistá, že se mi nemůže nic stát.

Myslím, že když se někomu něco při sportu stane, drží se ho určitý strach a občas nemá ani odvahu to zkusit znovu. A tak to je přesně i u mě.

Docela ráda jsem v zimě bruslila, ale jak jinak než na zamrzlém rybníku. Bavilo mě to, bylo to prima až do té doby, než se jednou pode mnou probořil led. Myslela jsem, že je to moje poslední hodinka. Vlastně to mám pořád před očima. Jako by mě něco dolů táhlo, voda byla hrozně ledová a já měla příšerný strach. Ale naštěstí mi pomohly kamarádky, tak to dobře dopadlo. Od té doby jsem však na bruslích nestála.

Tak jsem zkusila lyžování. Bylo to fajn. Jezdila jsem opatrně, tak jsem myslela, že se mi nemůže nic stát. Jenže jeden rok jsem vyjela na lyže znovu a bohužel mě čekal akorát úraz na vleku. Ve sněhu totiž byly vyjeté koleje od lyží a samozřejmě že jsem z nich musela vyjet. Nešlo zajet zpátky, ani jsem se nemohla od vleku uvolnit. No a když jsem se přiblížila k tyčím, které dělí části vleku, začalo mě to zvedat. A jelikož vlek jel pořád dál, přehodilo mě to přes celý vlek. Ani nevím, z kolika metrů jsem spadla. Ale vím, že se mnou honem jeli do nemocnice. Naštěstí mě zachránila velká vrstva oblečení, tak to odnesla jen zlomená ruka a pár pohmožděnin a odřenin.

Jenže od té doby mám z vleků panickou hrůzu a protože jsem líná chodit do kopců pěšky, tak jsem vzdala i to lyžování.  

A sáňkování? Když jsem byla malá holka, bydleli jsme akorát u velkého kopce. Každý rok jsem tam s kamarády sáňkovala. Avšak uprostřed toho velkého kopce stál jeden jediný strom. No a co myslíte. No jasně. Musela jsem prostě do něj narazit. Ty sáňky byly nějaký divný. Vůbec jsem je nemohla otočit. Kdyby mě aspoň napadlo z nich spadnout, ale to ne.

Jediný, co je pro mě bezpečný, je stavění sněhuláka. Myslím, že to je pro mě jako ušitý. Ale zato na tomhle si to všechno vynahrazuji. Stavím totiž všechno možné, co mě napadne. Předminulý rok iglú s medvědem, minulý rok velkou želvu. No a letos?

Čekám, jen až napadne pořádně sníh, a jdu na to. Tak snad se brzy dočkám.

Fidy


My také doufáme, že se dočkáme! Moc ráda bych měla zasněžený Štědrý den. Loni bylo tady v Praze asi 15 stupňů... ach jo.

Připomínám, že s námi můžete dnes soutěžit! Pravidla rychlovky najdete zde.

Dnešní téma, na které nám můžete psát příspěvky, za které vás možná odměníme:
Hurá, zima je tu!

Radujete se také?
Nějaké zajímavé úrazy?

Máte rády zimní sporty?
Mrznou vám končetiny?

Stavíte sněhuláky?
Koulujete se?
Krasobruslíte?

Lyžujete ráda nebo z donucení?
Nesnášíte fronty na vleky?
Oblíbila jste si snowboard?
Zimní sport - grog a punč?

Máte fotografie z vašeho sportování?
Zimní sport - termální lázně?
Napište nám, odměníme Vás. Možná.

redakce@zena-in.cz


Nezapomeňte, kolem 13:00 prozradím! Co? Čtěte zde!

Reklama