Chcete vědět, jak poznáte spořádanou holčičku - nosí copánky. A tak čtenářka Zuzana nosila copánky celé dětství, ačkoli v těle měla spíš ďáblíka...

Tématem dne jsou tentokrát copánky. Další příspěvek dorazil od čtenářky Zuzany z Chotěboře...


Jako malé holčičce mi mamka strašně ráda pletla copánky, buď jeden anebo dva. Vždycky říkala, že v nich vypadám jako spořádaná holčička, že není vidět ten můj ďáblík v těle.
Teď už jsem kapánek povyrostla a mamka mi občas pomáhá plést francouzský cop.Tento cop však nenosím běžně pouze při nějaké slavnostní události. Mám moc ráda, když mi mamka před pletením copu vlasy pročesává, vždy mi při tom promasíruje prsty celou pokožku hlavy. Je to velmi příjemný pocit, zavřu při tom oči a na chvilku se vrátím zpátky do dětského věku.
Mezi mojí generací dnes moc copy jako takové moc nefrčí. To spíš různé malé copánky nebo dredy. Malé copánky si dělám občas sama, někdy si na ně navléknu barevné korálky nebo si je upletu na noc do umytých vlasů a ráno mám vlasy pěkně vlnité, pouze je jemně postříkám tužícím lakem.Jednou jsem zkusila i dredy, ale vlasy mi při nich připadaly špinavé a také se mi poškodily. Takže dredům říkám od té doby ne.

Když slyším slovo copánky, tak si představím malou dívenku, když slyším cop tak dospělou ženu, dost se mi vybavuje buď nějaká ruska nebo ženy z historie. Na mamince nebo babičce si prostě nějak cop nedovedu představit. Ale jinak si myslím, že každý by měl mít účes takový, v jakém se cítí dobře a je to jen jeho výběr.

Zdravím,
Zuzana

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. července 2011: Copy a copánky

Po tomto tématu jste před nějakou dobou samy volaly, milé čtenářky. Uzrál čas a téma je zde!

  • Jaký je váš vztah k copům a copánkům?
  • Umíte si uplést francouzský, rybí nebo extra kreativní cop?
  • Přijdou vám copánky dětinské, nebo naopak in i v dospělém věku?

Pište mi své příspěvky na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Můžete k nim přiložit i fotku svých copatých výtvorů. Nezapomeňte, že chcete-li vyhrát dárek, respektive mít šanci na výhru dárku, musí váš příspěvek být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. A jaký že dárek můžete získat? Pro jednu z vás tu máme připravený krásný vlasový balíček od firem GARNIER a SCHWARZKOPF!