nam.jpg
Foto: Shutterstock

Začalo to ve chvíli, kdy jim lékař sdělil, že čekají chlapce. Ona ho chtěla pojmenovat Jan, po svém zemřelém dědečkovi, on si přál dodržet rodinnou tradici. Už pátou generaci u nich totiž dostávají prvorození synové jméno Bedřich. Ani jeden z nich nechtěl ustoupit, a tak se nakonec dohodli, že miminko dostane jména obě - Bedřich Jan. Až doposud to vypadá idylicky. Jenže realita je jiná.

Zatímco tatínek a vůbec celá rodina z jeho strany na dítě volá Bedříšku, maminka a její příbuzní zásadně Jeníčku, někdo dokonce i Honzíku. Dnes už tříletý klouček slyší na všechny varianty. Uvědomuji si, že mu v hlavě děláme trochu guláš. Mně se ale příčí oslovovat ho Béďo, jak nějakou kreslenou postavičku,“ říká jeho maminka Dagmar a přiznává, že zmatek v oslovování jejich syna má i okolí.

„Učitelka ve školce mu začala říkat Béďo, protože to jméno má na prvním místě. Když mě pak slyšela, že ho oslovuji Honzíku, byla trochu v šoku. Ale co. Až bude větší, ať se sám rozhodne, co chce primárně používat,“ dodává Dagmar.

Čtěte také:

Reklama