Pozvali jsme na oblíbené redakční grilování několik maminek a tatínků s dětmi a vymysleli jsme pro ně, vzhledem na chutě dětí, speciální menu. Myslíme, že podle toho, jak akce dopadla, se nám vše velmi povedlo.

64f0713ead0d6obrazek.png
Foto: Michal Protivanský

Menu jsme vymysleli jednoduché, bez nějakých složitostí. Protože jsme šli na nákup do PENNY, soustředili jsme se zejména na ty značky potravin, které se prodávají exkluzivně právě tady. Máme s nimi totiž dobrou zkušenost. Mají výbornou kvalitu a jsou za velmi dobrou cenu.

64ef3fe92b186blobid0.png
Foto: Michal Protivanský

Na správné akci, kde jsou také děti, se obvykle nejí jen grilované pochoutky, ale také zmrzlina, bonbóny, oříšky a různé další pochutiny, které děti milují. Pro některé z nich jsou dobroty jako například chipsy, oříšky nebo brambůrky, doslova vzácností (rodiče je tak často nekupují). Taková akce je pak pro ně skvělou příležitostí, jak mohou vše ochutnat. Co jsme pro děti připravili my? Nadchly je například Stašidýlka, Jemné solené snack krekry, Vruby chedar nebo Čočkové chipsy s mořskou solí od značky Solty. Protože je důležitý i pitný režim, dětem jsme nabídli ovocné džusy od značky Vitálka – opět z řady značek, jež prodává exkluzivně PENNY.

64f071b733c40obrazek.png64ef410228defobrazek.png
Foto: Michal Protivanský

Začali jsme grilovanými párečky a klobáskami – zejména těmi, co mají bílou barvu. Ty totiž děti preferují a vždy po nich sáhnou spíš než po těch červených. Ty samozřejmě zase rádi ochutnali mámy a tátové, takže první chod byl vyvážený. Všechny tyto uzeniny byly od již vyzkoušené značky Na Gril.

64ef3dd798559obrazek.png
Foto: Michal Protivanský

Jako druhý chod jsme ochutnali lehké, marinované kuřecí maso – kuřecí prsní nebo stehenní řízky v lahodné marinádě od značky Na Gril. Rodiče se přizpůsobily dětem a společně si pochutnali, maso bylo opravdu velmi dobře ochucené. Děti milují vše, co je kuřecí, to ví každý rodič. Kuřecí nugetky, řízky, maso z upečeného kuřátka a také to z grilu. V jemné lahodné marinádě, které dostanete V PENNY, jim chutnalo moc.

64ef3e2c3f5a2obrazek.png64f0729ddec62obrazek.png
Foto: Michal Protivanský

Kromě masitých dobrot jsme malým i velkým strávníkům podávali z grilu také grilované sýry. Malé Jánošíkovy uzené oštěpky Na Gril se vešly do malých pusinek (potvrzujeme, že chutnaly i dospělákům), protože uzené grilované sýry prostě miluje každý. Grilované sýry jsou stálicí grilovací sezóny. Ten, kdo toužil po grilovaném sýru s bílou plísní na povrchu, vyzkoušel krásně ugrilovaný sýr hermelínového typu od značky Na Gril v paprikovém koření. Je v balení po dvou kusech a určitě vám bude chutnat.

64f071e69f7bdobrazek.png64ef3ef4cdfcdblobid0.png
Foto: Michal Protivanský

Jako přílohu si každý mohl vybrat pečivo nebo dva druhy zeleninových salátů včetně rajčat s mozzarelou a bazalkou. Všechnu zeleninu a ingredience do salátů jsme také nakoupili v PENNY. Děti obvykle moc syrovou zeleninu nemusí, tak si rády daly pečivo. Jakou měly nejraději omáčku či dochucovadlo? Jasně zvítězil jemný rajčatový kečup od značky Gustito, což nás vlastně nepřekvapilo. Naopak dospěláci rádi ochutnali ze škály různých omáček, které značka PENNY Gustito nabízí. Kromě omáček moc rádi ochutnali také různé druhy naložených oliv nebo okurek.

64ef3fefd7e9eobrazek.png
Foto: Michal Protivanský

Děti byly nadšené ze sladkého, které přišlo na konec. Grilovali jsme banány s medem, které chutnaly opravdu lahodně. Také si ale mohly dát zmrzlinu, ať už v kornoutku nebo na dřívku ve formě nanuku od značky Rios. I když se děti tvářily, že už mají jídla dost, s povelem „pojďte na zmrzlinu!“ se všechny zvedly a běžely si vybrat. Výhodou balení zmrzlin Rios, které jsme jim nabídli, je, že se jedná o rodinné balení, kde je produktů více. Nestane se vám tedy, že by studené dobrůtky došly. Právě proto se hodí i pro dětskou párty. Musíme připomenout také další sladkosti jako jsou různé bonbony. Vybírali jsme ty od značky Enjoy. Karamelky, žížalky a další čokoládové nebo želé bonbony si děti oblíbily natolik, že si je pak vzaly ještě domů.

64f073098e8d6blobid0.png
Foto: Michal Protivanský

Pokud milujete různé druhy ořechů, pak sáhněte při nákupu v PENNY po značce Naturalia. Vyzkoušeli jsme na naší „rodinné akci“ několik druhů a jsou skvělé. Líbí se nám nejen jejich velký výběr, ale i to že všechny chutnají skvěle. Ostatně potvrzuje to většina našich strávníků.

64ef36f0e2602blobid0.png
Foto: Michal Protivanský

Akce spojená s grilováním pro dospělé a děti se velmi vydařila. Budeme rádi, když se vám naše vyzkoušené tipy budou hodit. V příštím článku pro vás zpracujeme reakce účastníků. Dozvíte se, jak si akci užili a co jim nejvíce chutnalo.

Naše články:

Reklama