Avon Cosmetics Česká republika ve spolupráci s Aliancí českých organizací a žen s rakovinou prsu se připojí k oslavám 50. let nadační práce ve dnech 20.-21.října 2005.

V těchto dnech uspořádá Konferenci organizací onkologicky nemocných pod názvem

 

SPOLU PROTI RAKOVINĚ PRSU

 

V roce 1955 byla v USA založena Nadace Avon s cílem napomáhat zlepšení života žen.. V současnosti se její činnost orientuje na dvě hlavní oblasti: rakovinu prsu a její prevenci a zrovnoprávnění žen ve společnosti. Česká republika se do projektu zapojila v roce 1997 a do dnešních dní předala na charitativní účely celkem 15 700 000 Kč.

 

Avon Česká republika převezme na této konferenci štafetu Global Connection Ribbon Tour- celosvětové turné růžové stužky. Tento symbol boje proti rakovině prsu putuje celým světem.

 

Na konferenci bude nejen představena kompletní činnost společnosti Avon v rámci boje proti rakovině prsu, ale bude též zmapována činnost pacientských organizací, které mají zkušenost s onemocněním rakoviny prsu, proběhnou odborné přednášky lékařů na téma vývoj nových léků proti rakovině, či současné možnosti lékařského vyšetření.

 

Konference se zúčastní více než čtyřicet  organizací z České republiky. Deset z nich, které budou na konferenci přednášet má za cíl povzbudit organizace z malých měst, u kterých  ještě přežívají obavy, že se okolí dozví o nemoci svých členek. Aktivnější organizace tak budou předávat své zkušenosti těm méně aktivním.

 

Spolupráce pacientských organizací s lékaři je oproti minulým letům na mnohem lepší úrovni a konference SPOLU PROTI RAKOVINĚ PRSU je první příležitostí v České republice, kdy se organizace spolu s lékaři sejdou.

 

Na konferenci organizací onkologicky nemocných přijede i pacientka ze Španělska, která zvládla boj se zákeřnou nemocí a  přiveze do České republiky štafetu v rámci Global Connection Ribbon Tour.

 

Tato štafeta bude v rámci slavnostního zakončení Global Connection Ribbon Tour předána paní Ivou Raškovou , předsedkyní Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu v USA v New Yorku. Za Českou republiku tak symbolicky ukončí celosvětové turné s růžovou stužkou. 

 

 

Mezi nejznámější aktivity Společnosti Avon Cosmetics patří každoroční Avon Pochod proti rakovině prsu, sponzoring mamografických a sonografických vyšetření(tzn. Projekt Ženy ženám) či bezplatné Avon Linky proti rakovině prsu. Při příležitosti celosvětových oslav 50. let neziskové činnosti Avonu přichází Avon Cosmetics v České republice s novým symbolem v boji proti rakovině prsu, módním plastovým náramkem v barvě modré nebo růžové. Jeho koupí přispějete na konto Avon proti rakovině prsu. 

 

 

 

 

 

 

Náramek stojí 50 Kč a můžete si jej zakoupit u Avon Ladies a Avon Gentlemanů.

Reklama