Čtenářka Klemsik má pro nás trochu jiné povídání o svém partnerovi. Přečtěte si samy její vyprávění.

I když to není jednoduché a takové, jak byste si přála, život stojí za to žít... Ta Vaše poslední věta mě potěšila, milá Klemsik. Děkuju a přeju hezkýden.


Hezký sluníčkový den,

abych pravdu řekla, tak ani nevím, zda se můžu na partnera spolehnout! Jsme spolu 7 let a máme 5letou dceru. Pociťuji to od samého začátku, že něco „nehraje“. Je spíš takový mamánek, takže strašně moc tíhne k mamince a co ona řekne, tak je svaté, pravda a udělal by pro ni první poslední. V některých případech ji dal přednost přede mnou i před dcerou. Na druhou stranu nechci být hnusná a sobecká, vím, že je to jeho máma a nechci se v tom šťourat. Takže mlčím. Kolikrát jsem něco potřebovala vyřídit, odvézt apod. a někdy je to pro něj velký problém, i když zrovna nemá co na práci. Prostě se mu do toho nechce!

Vyšší školu jsem ukončila předčasně také kvůli němu, protože jsme spolu začali v té době bydlet a jemu vadilo, že on vydělává a já chodím do školy a jsem bez příjmu, přestože vše platila moje rodina. Pro něj bylo mé učení bezvýznamné.

Když jsem hledala práci a zrovna byla na úřadu práce, byla jsem pro něj neschopná a nepotřebná, vyčítal mi to každý den. Řekla bych, že záviděl, že můžu spát do 8:00, zatímco on musí vstávat v 5 h.

Co se týká naší dcery, vím, že se na něj můžu spolehnout, když jí hlídá. Stará se o ní, hraje si s ní, chodí ven. Musím říct, že je fajn taťka. Ale nebylo to vždy tak růžové, protože po rodičovské „dovolené“ jsem neměla šanci v době krize najít práci, navíc s malým dítětem a ve svém oboru zdravotní sestry, které dělají v nemocnici 12h směny. Našla jsem si práci na zkrácený úvazek, dělám za 4,5 tis., ale jen 4 h denně, soboty, neděle volné a já se tak můžu věnovat malé a zároveň jsem nezůstala úplně bez peněz, ale přítel to vidí jinak. Je to špatně, protože mám malý plat a opět mi vyčítá, že chodím do práce jen na 4 hodiny, pak přijdu domů a on má veškerý servis - od praní počínaje až po každodenní teplé jídlo konče. Vím, že každý má své chyby a ani já nejsem dokonalá, ale někdy bych se chtěla mít o koho opřít, postěžovat si a vědět, že ten druhý tady pro mě vždy bude, ale zatím to tak není a myslím, že ani nebude. Spolehnout se můžu pouze na sebe! Ale nelituji, takový život jsem si vybrala dobrovolně a navíc mám krásnou, zdravou dceru... Hezký den všem, ať už máte tu svoji drahou oporu či nikoliv... život je fajn a stojí za to ho žít!

Klemsik

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: V čem je vám partner oporou?

  • Můžete se na svého partnera spolehnout?
  • V čem je vám největší oporou?
  • Co byste si bez něj nedovedla představit?
  • Chybí vám opora?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá za odměnu knížku Kdo miluje nejvíc (T. Stimson) z nakladatelství Domino. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je OPORA. Předem děkuju!

kni

Reklama