Ve filmech jím končí každá pikantní scéna, až si divák občas připadá méněcenný. Zatímco milenci na televizních obrazovkách dosahují společných orgasmů jako na běžícím pásu, ve skutečném životě to tak snadné není. Nebo snad ano?

„Dlouho jsem se trápila tím, že s přítelem neprožíváme orgasmus ve stejnou chvíli. Zpočátku jsem ho nedosáhla vůbec a časem mi ke štěstí stačilo, když se mi vyvrcholit vůbec podařilo, lhostejno kdy. Nechápala jsem, co děláme špatně. Až mnohem později mi došlo, že to v reálném životě není jako ve filmu ani co se sexu týče,“ přiznává dvaadvacetiletá recepční Kamila.

orgasmus

Společný orgasmus ale není tak nereálný, jak by se mohlo zdát. Jsou tací, kteří si jej užívají celkem pravidelně. Stejně jako servírka Petra (38): „Nepřišlo to hned, nějaký čas trvalo sehrát se s partnerem natolik, že jsme na sebe dokázali, jak bych tak řekla, počkat. Netvrdím, že společného orgasmu dosahujeme pokaždé, ale když se o to snažíme, většinou se to i podaří.“

Její slova o tom, že vše může být jen otázkou cviku, potvrzují i odborníci. „Skutečně to není žádný mýtus. Ale na druhou stranu by to ani neměla být norma. Společný orgasmus bývá taková třešinka na dortu, která se občas povede, jakýsi bonus,“ usmívá se sexuoložka a psychoterapeutka MUDr. Hana Fifková. Jak ale tento „bonus“ alespoň v rámci možností natrénovat?

Každý orgasmus je dobrý!

Podle zjištění českého Sexuologického ústavu 22 % žen nezažívá vaginální orgasmus nikdy. Oproti tomu jen 12 % žen si orgasmus užívá vždy, nebo alespoň z více než 75 % případů.

Oba partneři by se měli učit pracovat s vlastním vzrušením, a to jak ve smyslu jeho akcelerace, tak i jeho zadržování. Ideální je, pokud to mezi partnery funguje tak, že s narůstajícím vzrušením partnera či partnerky narůstá i vzrušení vlastní,“ radí sexuoložka. Stejně jako v běžném životě je tedy i v posteli důležitá komunikace.

„Ne že bychom se o společný orgasmus snažili při každém milování, ale občas je to příjemné zpestření. U nás to funguje tak, že si s partnerem říkáme, jak je kdo z nás daleko. Většinou on čeká na mě, a to tak, že malinko přibrzdí a věnuje se mi chvíli pusou. Jakmile už jsem jen kousek od orgasmu, pospíší si i on. S tím nemá problém,“ svěřuje se se svým receptem na společné vyvrcholení třicetiletá účetní Mirka.

Děláte pro to vše, ale prožít výbuch slasti společně s partnerem se vám stále nedaří? Neklesejte na mysli! Sexuologové jsou za jedno: Užívejte si v posteli každého orgasmu, který přijde. Ne všichni totiž mají to štěstí a jsou dokonce i tací, kteří jej za celý svůj život nepoznají.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také: