Skládejte puzzle

Je dost možné, že puzzle jste skládali naposled jako malí. Tato aktivita je ale skvělá i pro dospělé, a to z jednoho hlavního důvodu – zpomaluje stárnutí mozku. Do této hry se totiž nezapojíte pouze vy a váš partner, ale také vaše (dohromady) čtyři hemisféry. Levá hemisféra se zapojuje svou logikou a pravá zase kreativitou. Mezi těmito sférami se poté vytváří spojení, které zvyšuje schopnost učit se, pochopit a zapamatovat si. No a pokud se u stavění puzzle nebudete hádat, může se prohloubit i vaše spojení s partnerem. Navíc pokud dosáhnete společného cíle, váš mozek bude produkovat hormon dopamin a vy budete najednou plni optimismu. K dispozici máte různé puzzle s různou úrovní obtížnosti, záleží jen na vás, jak moc si troufáte. Oblíbené jsou také 3D puzzle, pomocí kterých si třeba i vytvoříte krásnou dekoraci do bytu.

puzzle-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Hrajte stolní hry

Opět se vracíme tak trochu do dětství, kdy jste hry hráli denně a rozšiřovali si tím své schopnosti (paměť, logické myšlení, zlepšení komunikačních dovedností, koncentraci, …). Zároveň jste se učili vyhrávat a také přijímat prohru, což se ovšem někteří nenaučili dodnes.  Ale pamatujete si, kdy jste si nějakou stolní hru zahráli v dospělosti jen tak ve dvou? Stolní hry, to už dávno nejsou jen karty nebo Člověče nezlob se (i když ty jsou stále u někoho těmi nejoblíbenějšími). Na trhu je dnes k dostání pěkná řádka her od těch svižných, přes logické až po strategické, které se dají hrát dlouhé hodiny. Stačí si jen vybrat.

hry-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Uvařte si dobrou večeři

V každé domácnosti vaří většinou jen jeden. Buď je to žena nebo muž. Napadlo vás ale někdy vařit společně? Najít si nějaký kreativní recept nebo si uvařit to jedno oblíbené jídlo, na které ale vždy chodíte do restaurace? Uvidíte, že si u společného vaření nejen popovídáte, ale užijete si i legraci. Jen se potom nezapomeňte podělit i o mytí nádobí, aby z toho nakonec nebylo nějaké mrzení.

spolecene-vareni-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Vyrazte do divadla

Na co sedět doma, když můžete vyrazit za kulturou a zároveň se hezky obléknout, učesat a namalovat. Sdílení společného prožitku z umění je krásná večerní aktivita. Zvolte se sami, zda se při ní chcete smát nebo plakat. Programy divadel vám umožní obojí.

divadlo-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Můžete zvolit také kino

Pokud vám z nějakého důvodu divadla nevoní, můžete místo něj zvolit kino. Vyberte si nějaký film, kupte si popcorn a užívejte si společného večera. Někdo by mohl namítnout, že to už rovnou můžete sedět doma a koukat na tu televizi. Jenže zhlédnout film v kině vám ale dopřeje úplně jinou atmosféru. Navíc můžete vyzkoušet třeba 3D kino, které má doslova jiný rozměr. 

kino-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Zdroj informací: autorka článku, novinky.cz, vseohrackach.cz

Čtěte také: