Sliby se maj´ plnit (nejen) o Vánocích. A tak plním slib, že se vám, milé ženy oblých proporcí, poohlédnu po nějaké inspiraci na společenskou sezonu. Zapátrala jsem a našla pro vás ukázky společenské módy pro „boubelky“. Myslím, že ty hubené budou mít co závidět.

Jen si nejsem jistá, jestli se zavděčím všem. Vždyť ženské postavy mají tolik variant a tvarů. Jedna má největší objem v bocích a na stehnech, jiná v oblasti břicha, další zas v horní polovině těla. Nejlépe jsou na tom ženy, které mají sice proporce bujné, ale vyvážené. Mohou-li se pyšnit vyznačeným pasem, mají vyhráno, neboť vypadají jako bohyně a jejich sex-appeal jim můžou závidět mnohem štíhlejší ženy.

Posuďte samy.

Malé černé

malé černé

Dekolt ve tvaru otevřeného Vé, hodinková délka rukávů a mírně rozšířená sukně jsou prvky, které lichotí téměř každé postavě

korzetové

Myslíte si, že korzetové živůtky si mohou dovolit jen štíhlé? Omyl. Když je dobře vypracovaný střih, který podrží poprsí, může dobře vypadat i na ženě „krev a mlíko“.

černé

Bílý límec a manžetky jsou skvělými detaily, které připoutají pozornost a osvěží jednoduché šaty. Hranatý výstřih? Proč ne, když se zužuje směrem ke krku, udělá dobrou službu i plnějším postavám

Vzory a barvy

Není proč se jich bát

vzory

Tyto pouzdrové šaty se vzorem nepravidelných puntíků se s vhodnými doplňky dají nosit stejně dobře přes den jako do společnosti.

bordo

Bordové šaty přestřižené pod ňadry krásně prodlužují postavu. Živůtek ze strukturovaného materiálu poutá pozornost k obličeji a své udělá i stejná barva punčoch a bot. Podle mě velmi vydařený model.

krémová

Ženy plnějších tvarů se nemusí vzdávat ani světlých barev. Důkazem toho jsou tyto šaty v barvě bílé kávy se zajímavě řešeným asymetrickým výstřihem. Boty a punčochy v barvě pásku model skvěle doplňují

petrol

Šaty v barvě petroleje lehce kopírující postavu jsou velice jednoduché přesto efektní. Díky asymetricky řešenému výstřihu.

Kalhoty

kalhoty

Kalhoty jako společenský model? Klidně. Hodně záleží na materiálu. Měl by být těžký a splývavý, ale nejdůležitější roli hraje opět horní polovina těla, tedy top. Stříbřité rukávky a velký náhrdelník dominují, takže ani tento poměrně odvážný model nepůsobí vulgárně.

kalhoty

Tento model opět sází na zeštíhlovací efekt barev. Tón v tónu od hlavy k patám za použití různých materiálů bude vždycky působit elegantně.

Co vy na to? Vybrala byste si?

Foto: Valina shop

 

Reklama