Vítám každou příležitost vidět novinky v české módě. Přiznám se, že o návrhářce Petře Kocianové jsem slyšela poprvé. O to víc jsem byla zvědavá na její módní přehlídku společenských šatů, která se konala ve středu v Galerii Smečky.

Bylo doslova narváno, protože v rámci přehlídky se křtila kniha „Padesát odstínů růžové“. S těmi odstíny se poslední dobou roztrhl pytel, ale budiž. Mě ale víc zajímaly odstíny šatů. Ale co jsem vlastně čekala? Společenské šaty barvami zrovna nehýřily. Převládala osvědčená černá, občas zazářila sytě červená, královská modrá, a zbytek byl v odstínech bílé. Většinou šlo o svatební šaty, které bývají lákavou tečkou módních přehlídek.

M

Návrhářka Petra Kociánová uprostřed svých modelek

Neříkám, že mě některé modely nezaujaly, ale také ničím nenadchly. Asi jsem moc náročná, nebo zmlsaná, ale ani v jednom případě jsem si neřekla: „Ách, takové šaty bych chtěla mít“. Ale to nic nemění na tom, že si tuto větu neřeklo ostatních devadesát devět procent žen. Potkala jsem tam bývalou kolegyni z redakce, a ta byla nadšená. A možná stejný dojem udělají šaty i na vás, milé ženy-in.

Tak se nenechte ovlivnit mou vlažností a „juchejte“, jak je libo.

Foto: Michal Protivanský

Čtěte také:

Reklama