V jednoduchosti je krása, říká se, a v módě to platí dvojnásob. Pokud si chcete pořídit nějaký nadčasový kousek, vsaďte na černou barvu a minimalistický střih. Na své si přijdou jak milovnice sukní a šatů, tak nohavic.

Šaty

O malých černých už se asi zmiňovat nemusím. To bylo nošení dříví de lesa. Ale za zmínku jistě stojí šaty z plastické krajky, které nás odkazují na módu šedesátých let. Zajímavým modelem pro ženy, které nechtějí ukazovat ramena, budou minimalistické šaty s krátkými rukávky.

Sukně

Pro méně formální příležitosti a mladé dívky se hodí sukně doplněné bílou halenkou, nebo topem. Takový outfit je mnohem variabilnější a bude vždycky působit „čistě“ a mladistvě. V módě jsou sukně plisované, ale i áčkové, či nabírané v délce nad kolena

Kalhoty

Kalhotový kostým už patří ke stálicím v dámské módě, ale ke společenským příležitostem se hodí i overal. Pokud je z kvalitního materiálu, klidně nahradí i malé černé. Odvážné ženy a dívky s dlouhýma štíhlýma nohama se nemusí bát ani šortek. Nejlépe z brokátu, nebo krajky podložené saténem.

Kabáty

Ať už jste se rozhodla pro sukně nebo kalhoty, je potřeba přes ně něco obléknout. Rozhodně se vyvarujte sportovní bundy, nebo prošívaného kabátu. Tím byste svůj vzhled jen shodila. Investujte do kvalitního nadčasového kabátu, který vám vydrží několik sezon.

Doplňky

I tady platí pravidlo: Čím jednodušší je oblečení, tím víc se můžete odvázat v doplňcích. Rozsviťte se díky kabelce nebo psaníčku s lesklými kameny, flitry, nebo štrasem.

Pro inspiraci jsem vám vybrala modely značky Esprit

Oblečení této značky seženete v Centru Černý Most

více na www.centrumcernymost

Čtěte také:

Reklama