mi1.jpg
Vždy vás to dostane. Ten roztomilý úsměv, nakrčený nosík, jiskřičky v očích a doširoka otevřená smějící se ústa vašeho miminka. To jsou okamžiky, na které se nezapomíná. Jen kdyby jich bylo víc. Když zažíváte období, kdy váš maličký pořád pláče, usíná jen na chvilku a často se probouzí, snažíte se najít příčinu. Bolí ho bříško? Co s ním je? Často jste unavená, nevyspíte se, bojíte se o něj. Hledáte důvody, nevíte? Jste bezradná? V tomto věku vám nedokáže říct, co jej trápí. Jednou z příčin může být i jeho trávení.

Začátky imunity
Ještě, než miminko spatří světlo světa, začíná se utvářet jeho imunitní systém. První protilátky získává přes placentu již v těle matky, další při přirozeném porodu průchodem porodními cestami. Mateřské mléko je jedním z nejdůležitějších zdrojů protilátek. Tak se utváří tak zvaná pasivní imunita, která provází malého človíčka po celý život a je základem jeho střevní mikrobioty. Postupem času osidlují trávicí trakt malého človíčka další pozitivní mikroorganismy, které mu pomáhají bránit se proti patogenům. Každý z nás má svoji specifickou mikrobiotu. Žádná není stejná, je to něco jako otisk prstu. Utváří se od počátku a v průběhu života se mění podle toho s čím se člověk setkává.
mi2.jpg

Probiotika pro nejmenší
mi3.jpgVzhledem k tomu, že imunita vzniká ve střevě, je vhodné podpořit mikroflóru střev již od počátku například doplňováním vhodných probiotik.

Doplněk stravy Compliflora Baby jsou probiotické kapky vhodné pro kojence od jednoho měsíce, děti i dospělé. Forma kapiček je malými dětmi dobře přijímána. Obsahuje důležité kmeny bakterií mléčného kvašení z renomovaných zdrojů – Bifidobacterium lactis a Lactobacillus rhamnosus.  Tyto bakterie osidlují tenké a tlusté střevo. Speciální technologie mikroenkapsulace chrání bakterie při průchodu trávicím traktem a zvyšuje jejich životaschopnost. Compliflora Baby obsahuje kokosový olej, který je vhodný pro alergiky. Výrobek doplňuje střevní mikrobiotu, pomáhá při a po používání antibiotik a při udržování imunity.

Probiotika pomáhají vytvářet rovnováhu v organismu a podporují správnou funkci střevní mikroflóry. Vždyť není nad jeho klidný spánek, spokojená rána a veselý úsměv. A i vy si můžete v klidu alespoň trochu odpočinout. Pro krásné chvíle s vašimi nejmenšími.

Reklama