Když bolí bříško
5ec524499e965obrazek.png
Kojenecké bolesti bříška jsou velice častým problémem. Jedná se do jisté míry o přirozený projev nezralých funkcí střeva v raných fázích vývoje zažívacího systému. Důvodů, proč koliky vznikají, je mnoho. Kolikou nazýváme náhle vzniklý stav dráždivosti, provázený neutišitelný pláčem, křikem, napnutím bříška, přitahováním nožiček k bříšku, zarudnutím v obličeji či nápadnou bledostí kolem úst. Dráždivost, pláč, napínání bříška a další projevy koliky trvají více než 3 hodiny denně nejméně 3 dny v týdnu po dobu 3 a více týdnů. Koliky někdy začínají již ve 14 dnech. Potíže odeznívají po 4. - 6. měsíci. Kolika se ohlásí náhle, z plného zdraví. Postihuje dobře prospívající děti, které jsou mimo ataky kolik spokojené a klidné. Začátek a konec je náhlý, bez zjevné příčiny. Kolika někdy končí odchodem plynů a stolice, jindy dítě nakonec usne únavou a vyčerpáním. Příčina kolik je nejasná. Jen méně než v 5 % je objektivně prokazatelná příčina.

Bolesti bříška však nemusí být vždy „kolikou“ a mohou je vyvolat třeba jen špatně odcházející plyny, což u ležícího dítěte může být častou příčinou. I tyto bolesti bříška vyvolávají neklid, což se samozřejmě negativně podepisuje na základních potřebách dítěte, kterými jsou spánek a krmení. Roztáčí se kolotoč pláče dítěte a nervozity rodičů.

Existuje šetrná pomoc?

Maminky mohou vyzkoušet například lék Viburcol, který je vyroben z léčivých bylin, tradičně užívaných v homeopatii právě na stavy neklidu způsobené bolestmi bříška, rostoucími zoubky, nespavostí nebo zvýšenou teplotou.

Viburcol se užívá ve formě čípků, které lze jednoduše aplikovat i těm nejmenším již od p dne věku. Kojenci do šesti měsíců by měli dostávat maximálně dva čípky denně, starší děti při akutních potížích jeden čípek po dvou hodinách a po zmírnění obtíží jeden čípek dvakrát až třikrát denně. Kromě podávání čípků mohou maminky vyzkoušet i například masáž bříška anebo s miminkem „cvičit“ tak, že mu budou jemně střídavě krčit nožičkami směrem k bříšku. Důležité je také to, co maminka jí. Kojící ženy by proto měly vynechat ze svého jídelníčku potraviny, které je nadýmají, anebo zkusit pít čaje proti nadýmání. Ačkoli nejsou bolesti bříška u dětí považovány za závažný problém, měly by maminky, v případě že bolesti neustupují, navštívit lékaře.

Kdy Viburcol pomáhá?

  • dítěti rostou zoubky
  • miminko trápí bolesti bříška
  • trpí nespavostí
  • má zvýšenou teplotu
  • potřebuje zmírnit příznaky běžných dětských infekcí

Jak ho užívat?

  • kojenci od 1. dne do 6. měsíce věku 1 čípek, max. 2x denně
  • u ostatních věkových kategorií při akutních potížích 1 čípek každé 2 hodiny, po zlepšení 1 čípek 2-3x denně
    5ec3b517eb463obrazek.pngViburcol je homeopatický lék určený k zavádění do konečníku. Před použitím čtěte pozorně příbalový leták.

Více na VIBURCOL.CZ
5ec3b50cdb122obrazek.png

Reklama