Čtenářka tindi má doma i venku zvířat opravdu hodně. A co víc - pokud pojedete kolem, máte se u nich zastavit.

To je krásné pozvání, milá tindi. Moc děkuju za něj i za příspěvek. A přeju hezký víkend.


Milá redakce a čtenářky!

Máme doma spoustu mazlíků a každý je jedinečný a osobitý. Ke každému živému tvoru se chovám podle potřeb jeho druhu. Nerada zvířata polidšťuji, protože je jim to spíše na škodu. Nicméně každé naše zvíře je členem rodiny a jejich osobnosti jsou natolik výrazné, že je bereme hodně individuálně. U každého zvířete vím přesně, co má či nemá rádo a jak v kterých situacích reaguje. Venku ve voliéře máme například 3 králíky spolu s morčaty, andulkami, zebřičkami a křepelkami. Králičice Laura nám začala likvidovat mladé andulky a následně mizela i čerstvě narozená morčata. Laura se tedy musela odstěhovat do chodbičky. Časem si ze své nové ubikace začala skákat ven do výběhu s kachnami a hedvábničkami. Když jsem občas nezavřela branku, tak začala běhat se psy po velké zahradě a teď už je to běžnou záležitostí. Takže nám po zahradě krom pejsků, kočky, indických běžců a „chlupatých“ slepic hedvábníček, běhá i králík, pro kterého by nebyl problém, prolézt plotem ven do polí. O nějakém večerním nahánění nemůže být řeč, protože to už Laura čeká u dvířek a hupsne si hnedka do svého pelechu.

tin

Stejně tak máme vymazleného zakrslého kohoutka asilky zdrobnělé. Toho můj tříletý syn nosí a chytá mu žížalky a kohoutka ani nenapadne, že by utíkal. Vždycky na nás počká, až jej vezmeme do ruky a chodí za námi po zahradě. Psaním příběhů s našimi zvířaty bych mohla strávit spoustu času. Ať bych začala u morčátka a kačky a skončila u kobylky sportovního pony... Žádné zvířátko (krom mláďat kačen pižmových) u nás není chováno na maso. Všechna mláďata prodáváme dál na mazlíky a chovní rodiče už mazlíky jsou u nás. Zrovna před 3 dny nám naše minigöttingenské prasátko Žofinka porodila 8 selátek :)

tin

Odměna pro každého vypadá úplně jinak. Při odměnách myslím hlavně na zdraví odměňovaného zvířátka. Takže čokoláda našim pejskům nehrozí, i kdyby skákali po hlavě. Samozřejmě na pamlsky se u nás utáhnou všechna zvířata, ale vždy to jsou pamlsky zdravé. Když vezmete tvrdý chleba a jablka či mrkev k našim zakrslým kozám a ponym, skáčou vám všichni kopýtkama po břiše. Krom tedy poniček. Ty svá kopýtka dokáží odložit akorát omylem na naši nohu :). Každé zvířátko má rádo něco jiného. Tím nemyslím jen druh, ale přímo jedince.

tin

Takže pejsci milují mazlení a také to každý jinak vyjadřuje. Bella vrčí, aby na sebe upozornila a návštěvy ji tak pořádně hladily. Kdo je u nás poprvé, tak se možná bojí. Při druhé návštěvě už Bellu automaticky hladí. Vlčák Jimmy se zase postaví před návštěvu a namáčkne se na její nohy tak, že ji nepustí dál. Kobylky a miniprasátka milují drbání. Prasnička Žofinka nějakou dobu před porodem, když už tahala bříško po zemi, tak si lehla, vyvalila ten svůj pupek a mohl si ji pak hladit kdokoli. To Žofinka slastně „kňučela“ a kdo měl štěstí, cítil i pohybující se selátka.

tin

Největší odměnou pro většinu našich zvířat, je spíše naše přítomnost a vůbec přítomnost lidí, kteří je rádi pomazlí, případně jim dají něco dobrého na zub. Když jsme s našimi zvířaty v ohradě, hlavně kobylky vyhledávají naši přítomnost a jsou nám stále za zády. To je i pro nás ta nejlepší odměna - vidět spokojená zvířata, která se radují z naší přítomnosti. A kdo by chtěl takový prima pocit zažít taky, může k nám na „minifarmu“ zavítat, kdykoli bude projíždět přes Svitavsko. Lidi milující zvířata vždycky rádi vidíme, protože kdo má rád zvířata, má rád lidi... A má osobní zkušenost je taková, že díky našim zvířatům jsem poznala tolik skvělých a hodných lidí, kolik jsem jich v dobách bez zvířat nepoznala...

tin

Přikládám i pár fotografií našeho soužití se zvířátky :)

S pozdravem a přáním pěkných dní

tindi

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak odměňujete své zvířecí mazlíčky?

Jednou z odměn může být samozřejmě jídlo - slibujete někdy zvířatům za odměnu piškot? Nebo nějakou jinou dobrotu? Jedna z vás má šanci získat skvělý dárek za svůj příspěvek!

laskaPartnerem tématu je firma Pedigree, která má pro vás úžasnou nabídku!

Jedna ze čtenářek získá speciální odměnu od partnera: Balíček s pamlsky Pedigree v hodnotě 1 000 Kč! Prosím, příspěvky už neposílejte.

laska

Projekt: Odměňte je za lásku!

Květen je měsíc lásky. Rozdávat lásku se vyplácí v jakékoli podobě, protože život bez lásky nestojí za nic. Lásky k druhému člověku, k partnerovi či partnerce. Láska však má mnohem více podob, může jít i o lásku k sobě samému nebo o lásku ke čtyřnohým mazlíčkům...

Odměnte svého mazlíčka za lásku, kterou vám dává pocítit každý den! Nová prodejní aktivita s názvem „Odměňte je za lásku!“ je založená na poskytnutí slevy na celé portfolio Mars Petcare. Aktivita v tematickém duchu Máj - lásky čas bude probíhat přibližně od 15. dubna do 31. května 2013 formou slevy na kvalitní značkové produkty Pedigree, Frolic, Chappi, Perfect Fit, Whiskas, Kitekat a Dreamies ve vybraných řetězcích.

Reklama