Letošní kolekci navrhl švédský ilustrátor, graficky´ designér a umělec Martin Ander, známý také jako Mander. Ten začínal koncem 80. let na švédské skateboardingové scéně a jeho odvážnou a složitou uměleckou tvorbu dnes najdete na skateboardech, plakátech a přebalech hudebních alb po celém světě. Ptáte se, co má tento energicky´ design inspirovaný subkulturou společného s přírodou? Pokud se podíváte pozorněji, uvidíte, že je toho mnohem více, než si myslíte.

6477291906ec6obrazek.png
                       
Pro Kanken Art 2023 Mander navrhl design, který používá drobné a spletité vzory, které můžete najít v přírodě. Zvětšil a zopakoval struktury, které se vyskytuji´ například v mechu, houbách a ve dřevě, a vytvořil tak abstraktní mozaiku ve dvou barevných variantách.
                                                          
„Miluju přírodu a moc si užívám procházky a výlety do lesů nedaleko mého bydliště. Proto jsem se i začal dívat po strukturách a vzorech v přírodě a překreslovat je v mém stylu. Čím pozorněji jsem se díval, tím víc struktur jsem nacházel. To byl také základ pro opakující se vzor na batohu Kanken,“ říká Mander.
                                                          
Zatímco Fjällräven chce lidi inspirovat k pobytu v přírodě, Mander je chce inspirovat k tomu, aby vzali do ruky tužky a byli kreativní. „Chci inspirovat ostatní, aby více kreslili – sám kreslím celý život a je to skvělý způsob, jak si odpočinout od obrazovek mobilů a počítačů. Kreativita a pobyt v přírodě jsou pro mě téměř to samé a Kanken toto spojení skvěle vystihuje.“


                                              
Pro Mandera to samozřejmě neznamená omezit toto vyjádření jen na skicák: „Vezměte si pár tužek a kreslete – proto jsem vám také na batohu Kanken Art nechal pár prázdných míst, tak buďte kreativní!“

Kanken Art Mini & Kanken Art Plus

Tato speciální edice batohů Kanken je vyrobena z odolného materiálu G-1000 HeavyDuty Eco S s jedinečným vzorem a kombinací barev z dílny švédského umělce Mandera. Kanken Art Mini má pevné ramenní popruhy a horní ucha, dvě otevřené boční kapsy a jednu přední kapsu na zip. Kanken Art Plus má vyjímatelný sedák, polstrované ramenní popruhy a pevná horní ucha. Dále má dvě otevřené boční kapsy, jednu přední kapsu na zip a vnitřní kapsu s polstrovaným dnem na 15" notebook. Batoh Kanken Art Plus je navíc vybaven penálem umístěným ve vnitřní boční kapse a skicákem v přední kapse.

64772a16a2b57obrazek.png
Doporučená maloobchodní cena:Kanken Art Mini: 2 590,- Kč /  Kanken Art Plus: 3 390,- Kč

Kanken Art Hip Pack

Limitovaná edice oblíbených ledvinek Kanken Hip Pack je vyrobena z odolného materiálu G-1000 HeavyDuty Eco S. Ledvinka má hlavní přihrádku na zip s vnitřní kapsou a klíčenkou, bezpečnostní kapsu na zip vzadu a kapsu na zip na přední straně.

6477296988bf8obrazek.png
Doporučená maloobchodní cena: 1 790,- Kč

Kanken Art Logo Tee

Pohodlné tričko ze 100% biobavlny s logem je dostupné v dámské i pánské variantě.

6477299b0c289blobid0.png
Doporučená maloobchodní cena: 2 190,- Kč

 Kousky z letošní kolekce Kanken Art jsou dostupné v prodejnách Fjällräven Shop, Freshlabels i u dalších vybraných prodejců.
64774d93696c1obrazek.png

Reklama