...a je jedno, jestli je hladké, kraječkové nebo barevné. Nejdůležitější je, aby dokonale sedělo, a pak můžeme přemýšlet o tom jaké a pod co. Správně padnoucí spodní prádlo je jedna z nejdůležitějších součástí oblečení. Mělo by být vaší druhou kůží. Proč by měly gumičky, ramínka a švy upozorňovat na tvar prádla pod oblečením? Proč by vám mělo dělit tělo na části jak nafukovací matraci? Myslíte, že je to výjimka?

Není žádnou novinkou, že správné prádlo dokáže i pěkně vytvarovat naše proporce, doplnit, když něco chybí, ale i přidržet na místě, když něco moc bují. Já mám spíš ten první „problém“, ale třeba push-up podprsenky nosím výjimečně, spíš mi vyhovují bezešvé ,,lisované“ košíčky, které trochu objemu dodají, ale nepůsobí tak uměle.

Naštěstí už jsou ty tam časy, kdy nebyl v prádle vůbec žádný výběr. Podprsenky se šily z tuhých škrábavých materiálů a kalhotky měly jen jeden tvar. Dnes si vybere romantička, sportovkyně, svůdnice i milovnice klasiky.

Ale jaké prádlo pro jaké příležitosti a pod jaké oblečení?

Existují určitá pravidla, i když jako ve všem záleží na naší soudnosti a vkusu.

Pod průhledné a hlavně přiléhavé oblečení se nejlépe hodí prádlo hladké, které nebude vytvářet nežádoucí struktury a nenaruší nám tak celkový dojem. Barevnosti se meze nekladou, ale platí obecně známé pravidlo, že tělové prádlo je základ, protože je můžeme nosit pod bílým oblečením a pod veškeré barevné topy, protože je minimálně vidět. Jen považte. Bílé kalhotky pod bílými kalhotami (které jsou průsvitné vždycky) působí úplně stejně, jako byste šla po ulici jen v těch kalhotkách.

Některé ženy si prádlo nedovedou představit bez kraječek a jemných vzorů. Krajkové prádlo je ideální v případě, že chcete, aby se nenápadně ukázalo ve výstřihu nebo v rozepnuté košili či halence. Je to koketní, ale názory na míru vkusu se každým rokem různí. Jednou se ukazování prádla stává hitem, podruhé trapasem. Musím se přiznat, že jsem nevystopovala, jak je tomu letos.
Já bych vsadila na jistotu a nechala pracovat fantazii ostatních a držela se hesla „Dobrého po málu“. Ale jsem konzervativní, a mnohá z vás se mnou nemusí souhlasit.

A co prádlo, volný čas a sport? Tady je v popředí zájmu především pohodlí. Ženy s drobným a pevným poprsím si mohou dovolit prádlo bez kostic. Výrobci sportovního prádla ale pamatují i na ženy s plnějšími ňadry. Pokud nemají extrémní rozměry, mohou nosit tílka se vsazenou podprsenkou a širšími ramínky. Existuje i speciální zpevňovací prádlo, které zabrání nechtěnému pohybu ňader. Inspirací pro vývoj těchto podprsenek byly pánské suspenzory. Jsou to vlastně dva „syslíky“ dohromady. Jednou jsem o tom viděla dokonce dokumentární film.
Tak to bylo jen tak pro zajímavost na závěr.

Jaké prádlo upřednostňujete vy?
Kraječkové, hladké nebo sportovní?
Nosíte raději tanga, klasiku nebo šortky?
Pojďme si o tom poklábosit. 

Reklama