Trápí vás nějaké to kilo navíc, chcete držet dietu, a nevíte, jak na to? Kolik kalorií denně jíst? Jaká by měla být vhodná skladba jídelníčku? Kolik kalorií a tuků obsahují jednotlivé potraviny? Jak se přebytečných kalorií zbavit? Jak to vše spočítat a do léta případně stihnout zformovat tělo do plavek?

 

S Deníkem e-kalkulačky Flora je to snadné. V deníku můžete jednoduše sledovat svůj denní příjem energie, bílkovin, sacharidů a tuků, porovnávat s doporučenými příjmy, vybírat mezi jednotlivými jídly a nechat si poradit, jak se přebytečných kalorií zbavit. Založíte si svůj osobní profil, kde můžete příjem a výdej kalorií sledovat každý den nebo každý týden a zvolit si z nabídnutých redukčních plánů, ušitým vám na míru. Nemusíte dodržovat žádnou dietu z časopisů, ani dietu hollywoodských hvězd. Prostě si sestavíte dietu tak, jak vám vyhovuje. A do léta budou ta protivná kila dole! 

Uvidíte, je to opravdu snadné. Nejprve klikněte na stránky Flory a vyplňte registraci. http://www.flora.cz/eden_kalk.php

 

 

 

 

 

 

 

Naše fiktivní uživatelka je Katka, 25 let, váha 60 kg, výška 165 cm.

 

 

 

 

 

 

 

Výběrem z nabízených potravin vyplníme, co dnes měla Katka k jídlu. Vybereme druh jídla (např. snídaně), kategorii a podkategorii potravin (mléčné výrobky a jogurty), klikneme na ‚Zobraz potraviny‘ a vybereme jogurt. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyplníme zkonzumované potraviny a spočítáme denní příjem. V tabulce se nám zobrazí množství energie, bílkovin, sacharidů, tuků a cholesterolu v jednotlivých potravinách a za celý den.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Porovnáním jednotlivých hodnot zjistíme, že např. 40gramová kobliha má stejnou energetickou hodnotu jako 60gramový dalamánek. A navíc obsahuje o 6 g tuků více! Oběd v rychlém občerstvení (velké hranolky a hamburger) Katku vyšel na 3 300 kJ v porovnání s teplou večeří – rizotem s drůbežím masem, které má o 1 000 kJ méně. Velká slazená limonáda má energetickou hodnotu 750 kJ, což je více než banán (480 kJ) nebo jogurt (540 kJ). A celkový denní příjem? Je vyšší než doporučený. Pokud kliknete na ‚Jak to shodit‘, dozvíte se, jak se přebytečných kalorií zbavit.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katka se může zbavit kalorií, které dnes zkonzumovala navíc oproti doporučenému příjmu, např. hodinou aerobiku s vyšší zátěží. 

E-deník vám umožní sledovat příjem a výdej energie každý den, vytvářet týdenní přehledy na vašem osobním profilu, a pokud máte nadváhu, doporučí vám, jak zhubnout.  

Zdálo se vám to jednoduché? Tak neváhejte a vytvořte si svůj osobní profil na e-deníku, počítejte si denní příjem kalorií a řiďte si váš jídelníček!   

Seriál připravují nutriční terapeutky bezplatné Informační linky Flora 800 175 324, info@flora.cz, www.flora.cz

 

 

Reklama