Jaký zásnubní prsten vybrat?

Zásnubní prsten není jen tak ledajaký šperk. Není jen jedním klenotem z mnoha. Musí vyjadřovat výjimečnost citu, okamžiku i nositelky samotné. Měl by stačit jediný pohled, aby bylo ihned jasné, že symbolizuje něco unikátního. Zásnubní prsten by měl tedy zářit na míle daleko, blyštit se jako čerstvě vyražená mince. K tomu účelu dokonale poslouží zdobení drahokamy. Punc noblesy mu zase dodá diamant, nejvznešenější ze všech drahokamů.
5a4b80c18a3e1obrazek.png
 
Dalším důležitým aspektem je samotný design, jenž klenotník drahému kovu dá. Stejně jako barva kovu, převážně tedy zlata, by měl i design vypovídat něco 5a4b80e755c11obrazek.pngo své budoucí nositelce. Je-li dáma minimalistkou, pravděpodobně ocení jednoduchý kroužek s drobnými detaily. Beznadějné romantičce naopak zjihnou oči při pohledu na šperk s motivem srdce. Nemáme však na mysli tvar kamene, nýbrž důmyslný dekor. Kreativní duši jistě pohladí neotřelé ztvárnění podněcující fantazii.
 
Kreativní, dokonale padnoucí

Když k sobě dva lidé patří, zapadnou do svých životů jako dva dílky puzzlu. Vyjádřete tuto okouzlující myšlenku už při samotné žádosti. Dokonale ji totiž vystihují zásnubní prstýnky a snubní prsteny, které při svém spojení vytváří jeden a dávají ženě možnost chlubit se celému světu oběma zároveň, aniž by ji jeden či druhý nepříjemně tlačil, nebo aby je musela nosit odděleně. Takový set rozzáří dámě oči dvojnásobně.
5a4b80cd33b26obrazek.png
 
Jakou barvu prstenu zvolit?

Snubní i zásnubní prsten je většinou spojován se zlatem a tento kov se bere u šperku plného příslibů jako jasná věc. Jeho barevný tón už tak jednoznačnou volbou není. 5a4b80dc64d92obrazek.pngJe tedy lepší držet se tradice a volit klasický žlutý zlatý prsten, nebo zkusit experimentovat?

 
Vše opět záleží na budoucí nevěstě. Mnohým ženám není žluté zlato přirozené a raději nosí šperky z kovů chladnějších tónů. Je-li to i váš případ a budoucí novomanželka upřednostňuje stříbrné tóny, jednoznačně volte bílé zlato.

 
Dalším nápomocným měřítkem může být povaha ženy. Pokud se vyhýbá okázalejším doplňkům, žluté zlato opět nepatří mezi vhodné kandidáty, natož pak jeho růžová obdoba. 5a4b80d617cc9obrazek.png

Uložit

Reklama