Také občas sníte o moři, dunách, o žhavém slunci, o romantických chvilkách na pláži? Nevím jak vy, ale já tyto představy naprosto zbožňuji. Miluji snění o tom, jak se procházím po pláži, jak zapomínám na všední život, jak poslouchám noční příboj...

 

Manžel mi nedávno řekl: „A proč o tom jen snít? Proč tohle vše prožívat jen ve snech?“ A má pravdu. Člověk by si měl plnit své sny. Měli bychom umět zahodit starosti za hlavu a alespoň pár dní si užívat. Na nic nemyslet, mít v hlavě jen to krásné kolem nás. Přenést svůj sen do reality je kouzlo, a pokud je to jen trošku možné, splnit si toto kouzlo je nádherným oživením života.

A já se rozhodla, že alespoň tento sen si splním.

 

Řadu let mě láká Portugalsko. Krásná, nezapomenutelná země... Tak proč právě tam si neprožít svůj sen, neprobudit romantické chvilky, nezačít něco naprosto výjimečného?

Zjistila jsem si ta nejlákavější pobřeží a letoviska právě v Portugalsku a věřím, že i vás zláká jejich kouzlo a jejich půvab.

 

Nejhezčí úsek pobřeží na jihu kraje Beira Litoral se rozkládá poblíž piniového lesa Pinhal de Leira. Naprosto fantastické pláže naleznete 21 km od Nazaré u městečka Sao Pedro de Moel. Chvíle zde strávené pro vás budou jedním z nejkrásnějších zážitků. Toto místo přivolává romantiku a probouzí chvíle dávno zapomenuté.

 

Pokud toužíte po skutečně okouzlujícím letovisku, pak doporučuji Figueira da Foz. Letovisko se nachází 42 km západně od Coimbry, v ústí řeky Mondego.

Letovisko bylo původně rybářskou vesnicí. V současnosti je jedním z nejoblíbenějších míst domácích turistů. Naleznete tu nejen velké městské pláže, ale i řadu menších oddělených pláží, které si zamilovali surfaři a rodiny s dětmi.

 

V malé laguně, 35 km severně od Figueiry se nachází Praia de Mira. Toto místo je skutečným zázrakem pro vás, kteří nemáte rádi rušný noční život, či nestojíte o hotely a jiná ubytovací zařízení.

Praia de Mira je kouzelné místo pro kempování. Jistě vás okouzlí panenská krajina s plážemi a dunami a všudypřítomný klid a ticho. Troufám si říci, že toto místo je hotový balzám pro duši.

 

Historické město Aveiro, ležící jižně od Porta, je dalším, nezapomenutelným letoviskem. Jedinečnou podobu města utvářela jeho laguna (Ria). Město bylo až do roku 1575 významným přístavem, než se napříč v řece Vouga vytvořila písečná duna, která přístav odřízla od moře a způsobila vznik rozsáhlé laguny.

 

I v těsném okolí Porta naleznete řadu pláží. V 19. století to bývalo velmi populární přímořské letovisko, avšak dnes je tu voda silně znečištěna. Přesto lze na plážích a v místních restauracích strávit příjemný den.

Směrem dále na sever je voda u přímořských letovisek na Costa Verde (u města Minho) čistá, ale ne příliš teplá. Nicméně pro otužilce teplota vody nebude jistě žádnou překážkou!

 

Zlákala vás dnešní nabídka? Mě rozhodně ano. Miluji cestování a vím, že s cestovní kanceláří Snail Travel si skutečně užiji dovolenou podle svých představ. Bez obav si budu plnit své sny. Budu si užívat dny plné slunce, dny, které mi navždy utkvějí v paměti. Pohoda, klid a krásná místa ... čekají mne fantastické dny. A starosti? Ty vážně házím za hlavu. Vím totiž, že Snail Travel se o mne i o mojí rodinu postará.

Vyzkoušejte dovolenou s cestovní kanceláří Snail Travel a poznáte sama, co je skutečná dovolená.

 

www.snailtravel.cz

E-mail: info@snailtravel.cz

Telefon: 224 813 926

            224 814 567

            224 811 819

Reklama