wish

Moje kamarádka přišla na to, jak od teď už bude všechno fajn. Dostala totiž k narozeninám návod v podobě knížky, kde se dočetla, že když se naučí přát si správně, splní se jí úplně všechno. Jistě, knih o pozitivním myšlení tu už bylo plno a víceméně fungují, pokud tedy dokážete být pozitivně naladěni, což zrovna mně dělá celkem problém.

I když za to zas tak nemůžu, protože díky knize „Naučte se číst z tváře“ (o které tu dneska řeč není, ale musím najít nějakou výmluvu pro moji strašidelnou povahu, když už jsem se s ní svěřila) jsem se dozvěděla, že to mají na svědomí moje jemné řasy. Lidé, kteří neoplývají hustými řasami, bývají prý nervózní až hysteričtí. Takže jedna z možností je nechat si je prodloužit.

Zkusila jsem to a pravda, už jsem tolik nevyváděla, ani neječela a nebrečela vzteky, protože každá slza smíchaná s lepidlem na řasy mi málem vypálila oči. Zůstala jsem tedy raději u mých jemných řas a můžu si ječet, kdy se mi zachce. Ale to už odbočuji od tématu...

Takže se vrátím k těm přáním. V knížce „Jak si správně přát“ autor Franckh Pierre slibuje něco úplně jiného – vysvětlí vám, jak si přát tak, aby vaše přání doletělo ke správné energii, a ta vám ho vyplní. Tou energií není nikdo jiný než Bůh, Vesmír, andělé, záleží na tom, v co věříte. Funguje to prý jako objednávková služba – objednáte si u Boha, anděla, Vesmíru, objednávku/přání odešlete a čekáte na doručení.

Má to samozřejmě určitá pravidla – musíte ve splnění vašeho přání věřit. Pokud ho zpochybňujete, vysíláte špatnou energii a doručeno vám nebude nic nebo něco, o co jste nestáli. Kamenem úrazu je slovo „přeju si“, místo toho máte například říct „zasloužím si.“ Měli byste si přát jen v přítomném čase a vynechat slůvko „ne“. Prostě by to mělo vypadat asi takto:

„Milý anděli, zasloužím si nové auto. Děkuji ti za to.“ Tak a teď si určitě říkáte: „No jasně, už vidím, jak mi přiletí novej auťák.“ Autor knihy tvrdí, že jemu se to stalo. Jenže on opravdu věřil, že vozidlo dostane, a tak ho prý nakonec vyhrál. Když budete přání zpochybňovat, tak si můžete nové bouráky prohlížet jedině v katalogu nebo závistivě zírat na sousedovu audinu.

Já sama úplně nevěřící Tomáš nejsem, takže hodlám začít zkoušet. Zůstanu ale zatím radši při zemi a budu si přát/objednávat něco menšího, abych zjistila, jestli to opravdu funguje. (Možná delší a hustší řasy jako panenka).

Vy si ale klidně můžete objednávat, co hrdlo ráčí, třeba i bezva chlapa. Háček je v tom, že nesmíte chtít zrovna vašeho kolegu, ale prostě „jen“ bezva chlapa a „oni“ vám ho doručí.

Nezapomeňte pak dát vědět, jestli to zabralo! :)