hub

Zhubnout. Jedno z nejčastějších novoročních předsevzetí. Stejně jako tisíce jiných žen se i Ivana rozhodla, že se v novém roce pustí do boje s nadbytečnými kilogramy. Pomůže jí s tím počítač a my celý tento proces budeme sledovat. Jak bude hubnout a proč, se dozvíte v našem rozhovoru.

Ivano, rozhodla jste se zhubnout. Co vás k tomu vedlo?
Už pořádně nemám co na sebe (smích). Pro některé obchody větší velikosti zkrátka neexistují. Člověk štíhlejší má mnohem širší výběr a nemusí se sám sebe věčně ptát, jestli v tom nebude vypadat moc blbě. Krom toho, když si prohlížím svoje starší fotky… Vím, že bych mohla vypadat líp.

Kolik byste chtěla shodit?
Teď mám 69. Nejraději bych měla zpátky svých 58, ale teď jsem si dala za cíl shodit aspoň pět kilo. Na 64.

Máte za sebou už nějaké předchozí pokusy o zhubnutí? Jak dopadly?
Ano, mám. Zkoušela jsem různé diety. Pravidelně cvičím. Jednou jsem měla jídelníček ušitý na míru přímo od odbornice na výživu. Někdy jsem i trochu zhubla, ale pak se to vrátilo do starých kolejí.

V čem vidíte svůj největší problém?
V pravidelnosti. Můj největší problém je, že nezvládnu jíst pravidelně. Ráno vstanu a musím rychle vypravit děti do školy. Cestou do práce si třeba koupím rohlík. Někdy se v tom shonu zvládnu najíst až večer doma, což vím, že není dobré, ale těžko se s tím bojuje. A další věc, která mě trápí, a se kterou jsem si neuměla moc poradit, je zadržování vody.

Jak se chystáte hubnout teď?
Právě jsem zahájila hubnutí řízené přes počítač. Terapie elektromasážní metodou Bailine probíhají v pražském salonu 1. Pretty Woman Figure. Na problémové partie vám přiloží elektrody a do těch pak proudí elektrické impulzy, které stahují svaly. Svaly se tak namáhají a vy vlastně cvičíte vleže. Moje první ukázková terapie trvala 25 minut. Ty další budou delší a bude se zvyšovat také intenzita té stimulace.

Se zadržováním vody mi snad pomohou lymfatické masáže, které dělají ve stejném salonu.

Mám také permanentku do posilovny. Tam ale během terapií Bailine nemůžu chodit. Svalové stimulátory působí na svaly stejně, jako kdyby vykonávaly intenzivní cvičení. V kombinaci s dalším cvičením by to nedělalo dobrotu.

Věříte téhle metodě? Vy už s elektrostimulací nějakou zkušenost máte…
Ano, měla jsem doma menší obdobu tohoto přístroje. Často na ně dávají reklamy v teleshoppingu, dají se objednat i na internetu. Mívala jsem přístroj zapnutý často i celou noc na plný výkon. Nic to se mnou neudělalo. U Bailine, jak mi bylo vysvětleno, je to ale něco jiného. Za prvé jsou elektrody větší a za druhé je velký rozdíl také v intenzitě. Tedy nenamáhá jen svaly těsně pod kůží, ale i ty hlouběji uložené. Vzhledem k tomu, že jsem slyšela jen pozitivní reakce, věřím, že se úspěch dostaví i u mě.

Ivaniny hubnoucí procedury probíhají v salonu 1. pretty woman figure.

 

Kam dál?

Reklama