Kozoroh, znamení, na které Měsíc při své pouti také nezapomene a v době, kdy jím prochází, působí na naše kosti, kolena i kůži. Vše, co ve dvou až třech dnech Kozoroha uděláte pro svá kolena, kosti, kůži i klouby, působí intenzivněji, vyjma operací v této oblasti.

Počasí ve dnech Kozoroha bývá chladné. I v létě, za teplých slunných dní, je zem studená, večer se rychle ochlazuje a snadno dochází k prochladnutí. V zimě v těchto dnech mrzne.

Tělo

Tyto dny jsou nejvhodnější pro péči o pleť a nehty. Dopřejte si pleťovou masku, zajděte na manikúru či pedikúru. Ošetření bude příjemné a výsledek bude stát za to. Šetřit byste měli hlavně kolena a klouby. Vyvarujte se dlouhých procházek i dlouhého stání. Vyhněte se také očkování, mohlo by sebou nést nepříjemné komplikace. A vynechejte i návštěvu svého zubaře. Ze svého jídelníčku vyškrtněte nadměrné množství soli.

Domov

Domácím pracím v podobě úklidu se příliš dařit nebude, snad jen za ubývajícího Měsíce. Ale asi bude vůbec nejlepší se jim prostě vyhnout. V těchto dnech nedávejte čistit ani své svršky v čistírně. Raději si upečte chleba, krásně vykyne, kůrka bude křupavá a zůstane dlouho čerstvý. Můžete se také klidně přestěhovat, můžete přihnojit pokojové rostliny nebo uskladňovat zeleninu a ovoce.

Zahrada

Pro zahradu je Kozoroh jako stvořený. Práce se vysloveně daří. Můžete, pokud jste šťastnými majiteli právě teď zelené zahrady, sázet a sít, štípat palivové dříví, prořezat nemocné nebo napadené stromy, plít plevel, založit kompost, vysázet brambory. Svým domácím mazlíčkům i domácím zvířatům zastřihněte drápy a jste-li povahou dobrodruh, vydejte se po stopách pramenů.

 

Co se týká vztahů mezi lidmi, Kozoroh je velmi vlažný, odtažitý a chladný společník. Můžete být melancholičtí, přecitlivělí a uzavření sami do sebe. V Kozorohu bývají častým jevem deprese a strach.

V práci by se vám však mělo dařit. Daří se rozpočtům, plánování, při prodejích i aukcích, při finančních investicích. Pokud na vás padne splín, vyražte na nákupy, docela určitě dobře pořídíte a špatná nálada bude pryč.

Nejbližší dny Kozoroha nás čekají 27. a 28. 1.

 
Reklama