IMG_20210421_135525.jpg (122 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Dnešní tip na špízy není jen pro ty, kdo mají v oblibě játra. Protože namísto vepřových jater můžete použít třeba plátky hovězího masa nebo kousky kuřecích prsou. Důležité je chutné spojení koření Adžika, cibule a sušených rajčat. Tato vyladěná směs pochází z arménské a gruzínské kuchyně a hodí se nejen ke grilování. Ladí s masem, ale také se zeleninou. Výborná je třeba k okořenění jehněčího masa. 

Zkuste Adžiku přimíchat do mletého masa, vytvořit válečky, které natvarujte na špejli a potom grilujete nebo pečete v troubě. 

Suroviny

IMG_20210421_135318.jpg (203 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Postup

Vepřová játra omyjte. Koření rozmíchejte asi ve třech lžicích oleje, který jste slili ze skleničky s naloženými rajčaty. Touto směsí potřete játra, uložte je do krabičky s víčkem a nechejte přes noc marinovat. Na druhý den vyndejte z lednice a nechejte půl hodiny až hodinu ohřát na pokojovou teplotu.

Játra nakrájejte na kousky, ještě znovu vraťte do krabičky se zbytkem kořenící směsi a promíchejte.

Cibuli nakrájejte na čtvrtky. Brambory i se slupkou na tenčí plátky. Střídavě napichujte na jehlu nebo špejli. Játra, cibuli, játra, brambory, játra, sušené rajče. Takto pokračujte, dokud máte suroviny. Celé špízy můžete znova potřít olejem s kořením, který zbyl v krabičce od naložených jater.

IMG_20210421_135429.jpg (145 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Špízy grilujte, pečte nebo opékejte na pánvi. Podle roční doby a chuti.

Ideální příloha je zeleninový salát nebo pečené brambory a chutný domácí dip.

Dobrou chuť přeje Elly.

Grilované špízy

22.jpg (101 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Další nápady na špízy

23.jpg (116 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Reklama